Левски се наложи с 3:0 над Славия в мач от 19-я кръг на дублиращата група. С голове на Ради Цонев и Илия Димитров „сините“ компенсираха частично горчивия вкус, който остави първият отбор, след загубата от Славия преди ден с 1:3.

Левски имаше тотално превъзходство през първото полувреме на мача, като закономерно след края на първите 45 минути резултатът бе класически в полза на „сините“. Ранен гол в 3-ата минута даде аванс на играчите от „Георги Аспарухов“, а негов автор бе Ради Цонев. Близнакът на Боби Цонев бе изведен сам срещу стража на „белите“ Вълков и с хубав прехвърлящ удар откри за 1:0.

Левски - Славия, дубъл

източник: Gong.bg, Валентин Грънчаров

В 10-ата минута включилият се и в дербито на мъжете Илия Димитров покачи на 2:0 с глава.

А в 44-ата минута същият играч с крак в долния десен ъгъл на вратата на Вълков направи 3:0.

Левски имаше още няколко положения през първото полувреме, които обаче не доведоха до промяна в резултата.

През вторите 45 минути домакините от Левски продължиха да доминират, създадоха доста положения, които обаче не бяха материализирани и така „сините“ приключиха с успех от 3:0.

В класирането след 19 кръга Левски е 4-и с 28 точки, но с мач повече, а Славия е 7-и с 22 пункта.

За Левски Георги Тодоров избра следния стартов състав: Кръстев, Попов, Иванов, Илиев, Буров, Орачев, Велев, Сандов, Р. Цонев, Илия Димитров и Сашо Димитров

Петко Петков за Славия заложи на следните стартови единадесет: Вълков, Кръстев, Тодоров, Маринов, Иванов, Христов, Йорданов, Николов, Наков, Димов, Петков