Литекс се наложи с 2:0 като гост на Славия в мач от седмия кръг на А група, на стадиона в "Овча купел".

"Оранжевите" взеха първа победа навън, и вече имат 13 точки на сметката си в челото на класирането. На противоположния полюс, Славия записа три мача без загуба в началото на първенството, но регистрира четвърто поредно поражение, при това без отбелязан гол.

Близо месец мина, откакто Славия за последно вкара в противниковата врата, а срещу Литекс изобщо не се виждаше идея в действията на футболистите, водени от Милен Радуканов.

Гостите от Ловеч, без много усилия, вкараха едно попадение и запазиха този крехък аванс, а накрая "белите" дори си нанизаха автогол, за да оформят крайното 2:0.

В последните три двубоя "оранжевите" имат голова разлика от 8-0.

Мачът на стадион "Славия" бе лишен от много положения, но Литекс контролираше ситуацията, и създаде достатъчно възможности.

В 15-та минута на Милен Радуканов му се наложи да направи принудителна смяна, като заради контузия Станислав Генчев отстъпи мястото си на Димитър Георгиев.

Литекс откри резултата в 23-та минута чрез Омар Косоко. Подаване на Кристиян Малинов вдясно намери Джордан, той размина Везалов, не успя да насочи топката към вратата на излезлия към него Емил Петров, но тичащият успоредно Омар Косоко на празна врата нямаше проблеми.

Юношата на ловчанлии Цветомир Панов правеше най-любопитните моменти за Славия, но центриранията му не намираха продължение. В 44-та минута Панов центрира почти от аутлинията, но Бумал изпревари точно навреме Платини, преди топката да стигне до нападателя.

Второто полувреме стартира малко по-добре за Славия, а в 66-та минута Кире Ристевски бе изведен отлично с далечен пас в наказателното поле, не по-малко добра обаче бе намесата на Пламен Гълъбов, който предотврати директен удар във вратата на Винисиус.

Преди това Косоко получи малко спорен жълт картон, за симулация, след като Фернандо да Силва се изпречи на пътя му. Асприля и Джордан имаха нелоши възможности да направят 2:0 за Литекс с опасни удари, но в първия случай крилото шутира покрай вратата, а таранът видя как Емил Петров спаси.

Ваюши, който се появи като резерва, сътвори доста интересни неща пред вратата на Славия, и именно след негов пробив се стигна до автогол.

Той падна в четвъртата минута от добавеното време, когато Ваюши нахлу отляво в наказателното поле, първоначално Везалов не успя да прати сам топката в мрежата си, но след това го стори Кире Ристевски.

Славия - Литекс 0:2 (0:1 Косоко 23, 0:2 Ристевски 90+4)

Съдия: Никола Попов;
Стадион: "Славия", София

Славия:  Емил Петров, Крум Стоянов, Димитър Пиргов, Кире Ристевски, Димитър Везалов, Цветомир Панов, Мичел Бургзорг, Станислав Генчев (Георгиев 15 (Бижев 69), Жереми Манзоро, Фернандо Да Силва (Василев 79), Мишел Платини, Диего Фераресо;

Литекс: Винисиус Баривиейра, Антон Недялков, Пламен Гълъбов, Джаксън Менди, Илия Миланов, Петрос Бумал, Никола Колев (Ваюши 72), Кристиан Малинов, Данило Асприля (Ангелов 80), Уилмар Джордан, Омар Косоко (Руменов 84);

Жълти картони: Бургзорг, Да Силва (Славия); Косоко, Миланов (Литекс);