Славия допусна загуба с 1:2 от седмия в полското първенство Заглебие Любин в контролна среща, която се игра в Турция.

Контролата бе изгледана от националния селекционер Ивайло Петев, който бе в компанията на своя асистент Алекси Желязков. Президентът Венцислав Стефанов също изгледа проверката.

Съдията свири дузпа в полза на Заглебие в 20-та минута за нарушение на Ивайло Димитров, въпреки че славистите претендираха, че нарушението е извършено извън наказателното поле. Михал Пападопулус реализира наказателния удар в 21-та минута и поляците излязоха напред в резултата.

Марио Кирев се наложи да отразява опасен удар на Стражински в 30-та минута. Пападопулус можеше да вкара втори гол за Заглебие в 40-та минута, но след удара му топката премина над напречната греда и излезе в аут. Минута по-късно Пападопулус нанесе нов удар по посока на вратата на Славия, а Кирев изби в корнер.

Славия успя да изравни резултата в 45-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Заглебие, Георги Йомов не успя при първия си опит добре да засече топката, тя отиде в полски защитник, който я изби лошо и върна топката във футболиста на Славия, който не сбърка и вкара за 1:1.

Заглебие отбеляза втори гол в 57-та минута, когато Аркадиуш Вожняк вкара с глава след центриране от ъглов удар. Полякът скочи високо и с глава изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Кирев.

Славия (първо полувреме): 12. Марио Кирев, 25. Цветомир Панов, 3. Димитър Пиргов, 19. Стефан Велков, 17. Умар Абуди (31' - 18. Димитър Буров), 70. Георги Йомов, 35. Емил Мартинов, 10. Янис Карабельов, 91. Сердер Сердеров, 14. Ивайло Димитров, 11. Дуде Н'Донгала

Славия (второ полувреме): 12. Марио Кирев (62' - 32. Християн Василев), 18. Димитър Буров (60' - 71. Диего Фераресо), 10. Янис Карабельов (60' - 29. Калоян Кръстев), 91. Сердер Сердеров (60' - 24. Китан Василев), 11. Дуде Н'Донгала (60' - 75. Георг Илиев), 45. Мартин Дечев, 22. Владимир Семерджиев, 23. Емил Стоев, 6. Иван Кнажев, 5. Евгени Кобзар, 88. Никита Сергеев

Заглебие Любин: 1. Мартин Полачек, 3. Добре Чорка, 2. Мачей Дабровски, 14. Лукаш Яношка, 20. Ярослав Кубички, 27. Михал Пападопулус, 17. Адриан Раковски, 37. Филип Старжински, 4. Александър Тодоровски, 23. Аркадиуш Вожняк, 88. Дамян Збожиен; старши треньор: Пьотър Стоковяц

90' Край на мача!

75' Блестяща проявява на Християн Василев, който спаси удар, който бе отправен от няколко метра от полски футболист.

58' Поляците извършиха пет смени наведнъж.

57' Гол за Заглебие! Аркадиуш Вожняк вкара с глава след центриране от ъглов удар. Полякът скочи високо и с глава изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Кирев.

Мачът е наблюдаван от националния селекционер Ивайло Петев и неговия помощник Алекси Желязков, както и от спортно-техническото ръководство на Лудогорец начело с Георги Дерменджиев.

46' Начало на второто полувреме!

45' Край на първото полувреме!

45' Гол за Славия! След центриране в наказателното поле на Заглебие, Георги Йомов не успя при първия си опит добре да засече топката, тя отиде в полски защитник, който лошо изби и върна топката във футболиста на Славия, който не сбърка и изравни резултата - 1:1.

41' Пападопулус стреля отблизо, но Марио Кирев успя да избие в корнер.

40' Пападопулус можеше да вкара втори гол в мача. След центриране от фаул в наказателното поле на Славия, той стреля с глава, но над напречната греда.

35' Яношка получи жълт картон.

30' Стражински шутира от ъгъла на наказателното поле, отляво на атаката на Заглебие, но Марио Кирев плонжира и изби в корнер.

27' Янис Карабельов стреля директор от фаул, а Полачек изби в корнер.

25' Фаул за Славия, Дуде шутира, но Полачек спаси.

24' Димитър Пиргов получи жълт картон за груб фаул далече от наказателното поле.

21' Гол за Заглебие! Михал Пападопулус реализира наказателния удар, като изпрати топката в левия ъгъл на вратата на Марио Кирев.

20' Ивайло Димитров извърши нарушение, за което бе отсъдена дузпа. Славистите протестираха, тъй като имаха претенции, че нарушението е извън наказателното поле, но арбитърът бе категоричен.

12' Лукаш Яношка получи топката и остана сам срещу Марио Кирев на границата на наказателното поле на Славия, но вместо да шутира се спъна и не успя да отправи удар.

10' Равностойно начало на мача. Отборът на Славия имаше няколко възможности да обстрелва вратата на Заглебие.