Черно море победи Славия с 2:0 в първи осминафинален мач от турнира за Купата на България. Двата гола за „моряците“ реализираха Стенио в добавеното време на първата част и Расим в 63-ата.

Победата на варненци можеше обаче да бъде и доста по-убедителна, така че „белите“ се отърваха с малко край морето.

Реваншът е на 3 декември в София.

Черно море започна по-активно и в 15-ата и 18-ата на два пъти защитници на Славия избиваха топката от голлинията след удари на Живко Петков.

Впоследствие настъпи известно затишие на терена. Както обикновено се случва, подобно затишие е предвестник на буря и тя се разрази в края на полуевремето, дори в добавеното време.

Първо не бе зачетен гол за Черно море заради засада, което нервира сериозно наставника на домакините Никола Спасов.

Малко по-късно двама от чужденците в Черно море участваха в головата атака, донесла преднина от един гол за „моряците“ на почивката. Във втората добавена от съдията минута Марк Клок центрира топката и намери сам срещу Георги Петков Стенио дос Сантос. Той не сгреши и технично прехвърли вратаря на Славия за 1:0 в полза на Черно море.

На полувремето вратарят на Славия Георги Петков, очевидно получил травма, бе заменен от Емил Петров, а в състава на Черно море смяната бе в офанзивната част – Миро Манолов влезе на мястото на Живко Петков.

Второто полувреме започна с опасна контра на Черно море, при която домакините останаха четирима на трима. Миро Манолов обаче реши да завърши сам и топката срещна тялото на Димитър Пиргов.

Натискът на Черно море обаче продължи и в крайна сметка в 63-ата минута падна втори гол за варненци. Добра контра за „моряците“ завърши с удар на Миро Манолов, който обаче рикушира и топката отиде у Бекир Расим. Той я отправи първо в дясната греда, а оттам и в мрежата за 2:0.

Веднага след това последва и нов пропуск, като този път Бургхард стреля в тялото на вратаря на „белите“ Емил Петров.

Атаките на домакините продължиха и в 82-ата минута Клок изведе Манолов, който върна назад към Расим, чийто удар бе избит пред голлинията от Фераресо.

Така Черно море взе добър аванс от два чисти гола преди реванша.

ЧЕРНО МОРЕ – СЛАВИЯ 2:0

ЧЕРНО МОРЕ: 26 Илко Пиргов,30 Димо Атанасов, 4 Михаил Венков, 91 Живко Атанасов, 25 Сашо Александров, 18 Марчин Бургхард, 10 Марк Клок, 8 Стенио 7 Бекир Расим /88-Мартин Костадинов, 19 Матиа Курьор /62-Иван Коконов/, 11 Живко Петков /46-Мирослав Манолов/./ 1 Илия Николов, 16 Мартин Костадинов, 84 Тодор Паланков, 17 Иван Коконов, 20 Мирослав Манолов/ Старши треньор Никола Спасов

СЛАВИЯ: 1 Георги Петков /46-Емил Петров/, 17 Костадин Дяков, 4 Кире Ристевски, 3 Димитър Пиргов, 71 Диего Фераресо, 11 Мичел Бургзорг /79-Чавдар Янков/, 35 Иван Вълчанов, 6 Касаи Кристиан, 7 Джереми Манзоро, 99 Радослав Василев, 20 Мишел Платини /12 Емил Петров, 77 Душан Савич, 22 Владимир Семерджиев, 88 Чавдар Янков, 14 Ивайло Марков, 18 Димитър Георгиев, 9 Вилиан Бижев/Старши треньор Иван Колев.

Голмайстори: 1:0 Стенио 45+2, 2:0 Расим 63