Вратарят на Славия Георги Петков направи редица ключови спасявания, с които помогна на своя тим да завоюва първа победа в Първа професионална лига в петия кръг срещу Монтана. „Белите“ надиграха миналогодишния финалист за Купата с 2:1 навън, а читателите на Gong.bg отчетоха огромния принос на опитния страж за трите точки.

Бившият футболист на Левски нямаше какво да прави при попадението, с което Монтана откри резултата през втората част, ала преди това се постара да държи отбора си в мача. В крайна сметка столичани стигнаха до пълен обрат с два гола в края, а Петков се открои като един от героите за тима на Александър Тарханов.

Петков събра около една четвърт от гласовете в анкетата ни Играч на мача, като остави зад себе си своя съотборник Георги Йомов. Младокът, който влезе на смяна и вкара изравнителния гол, получи малко под 16 процента. Трети се нареди авторът на първия гол за Монтана през сезон 2016/2017 – Маркиньос.

ПОВЕЧЕ ПОДРОБНОСТИ ЗА РЕЗУЛТАТИТЕ В ИГРАЧ НА МАЧА – ТУК!