С обрат през второто полувреме Гърция победи Нова Зеландия с 83:74 (15:20, 17:23, 18:11, 33:20) и се класира на второ място в група "С", с което си осигури място в топ 16 на световното първенство по баскетбол за мъже в Япония, Филипините и Индонезия.

Срещата в Пасай бе пряк сблъсък между двата отбора за втората позиция, тъй като преди двубоя те имаха по една победа над Йордания и по една загуба от САЩ. Нова Зеландия започна по-добре и контролираше играта напълно през първото полувреме. Елините обаче стопиха изоставане от 15 точки при 28:43 малко преди изтичането на първите 20 минути, за да стигнат аванс от 12 точки при 73:61 в средата на последната четвърт.

Въпреки финалния си щурм, новозеландците така и не успяха да се доближат на по-малко от две притежания от Гърция и да стигнат до обрат.

За гърците най-резултатен бе Йоанис Папапетру с 27 точки, а Янулис Ларенцакис добави 20. За новозеландците Шей Или вкара 27 точки, докато с 19 се отчете Рубен Те Ранги.