Славия завърши 2:2 с украинския  Олександрия в първата си контрола от лагера в Турция. Ради Кирилов (38) и Ивайло Димитров (58) отбелязаха головете за "белите", Васил Хритсук (34-дузпа) и Денис Сборотко (71) се разписаха за съперника.

Олександрия е един от любимите съперници на "белите". Почти всяка зима двата отбора се срещат помежду си. Вчера украинците разгромиха с 4:0 Ботев Пловдив.

Първият точен изстрел в двубоя бе в 14-ата минута, когато нападателят на Славия Цветелин Чунчуков опита да изненада стража на украинците, но стреля слабо в ръцете му. Минута по-късно “белите” организираха добра атака, но Ради Кирилов пропусна, останал очи в очи със стража на Олександрия. В 26-ата минута отново Чунчуков с глава прати топката  в ръцете на вратаря.

В 34-ата минута украинският тим поведе от дузпа, отсъдена за  нарушение на Андреа Христов срещу Шастал. Точен от бялата точка бе Васил Хритсук, който прати топката право под напречната греда. Четири минути по-късно Радослав Кирилов изравни с красив фалцов удар извън наказателното поле. В самия край на първото полувреме шансът спаси българския тим от втори гол във вратата на Петков, след като топката срещна напречната греда.

През втората част отборът на Славия излезе с изцяло подменен състав. Страхотна атака на Славия в 58-ата минута завърши с центриране на Петър Патев към Ивайло Димитров. Нападателят се придвижи добре и отблизо засече с глава, ознаменувайки завръщането си при “белите” с гол.

В 71-ата минута Олександрия изравни след груба грешка на защитата на “белите” при изнасянето на топката и с лек удар вкара във вратата на Стергиакис. В 80-ата минута Антонис Стергиакис не позволи на украинците да достигнат и до трети гол, след като отрази удар с глава от непосредствена близост.

СЛАВИЯ - ОЛЕКСАНДРИЯ 2:2

Голмайстори: 0:1 Васил Хритсук (34-д), 1:1 Радослав Кирилов (38), 2:1 Ивайло Димитров (58), 2:2 Денис Сборотко (71)

СЛАВИЯ: 1. Петков, 83. Попадийн, 38. Гамаков, 6. Добрев, 55. Христов, 10. Карабельов, 22. Тасевски, 20. Кръстев, 11. Кирилов, 71. Стоев, 9. Чунчуков (46 - 31. Стергиакис, 4. Патев, 23. Виячки, 16. К. Иванов, 5. Г. Вълчев, 24. М. Атанасов, 19. Велковски, 18. Д. Стоянов, 73. Бенгюзов, 33. Г. Иванов, 14. Ив. Димитров)

ОЛЕКСАНДРИЯ: Юрий Панкив, Владислав Бабохло, Денис Юстименко, Максим Задерака, Тумир Щецков, Павло Пашаев, Дмитро Шастал, Антон Шендрик, Бодан Мишенко, Артем Гордиенко, Васил Хритсук