Арда победи Славия с 2:1 у дома. Срещата беше от 28-ия кръг в efbet Лига. Успехът прекъсна серията на тима от 3 мача без победа, а освен това прати отбора поне временно в Топ 6. Кърджалийци поведоха в 9-ата минута с гол на Борис Тютюков. Три по-късно Станислав Иванов удвои. Славия се върна в мача в 35-ата минута.

Възпитаниците на Николай Киров събраха 39 точки и излязоха на шесто място във временното класиране преди останалите мачове от кръга. "Белите" са 12-и с 30 точки, като за тима това беше трета загуба в последните 4 мача.

Арда излезе напред с първата си добра възможност. Деян Лозев проби отдясно, преодоля лесно Венцислав Керчев и центрира. Чинонсо Офор надскочи защитниците на "белите" и отправи удар с глава. Топката срещна греда, а Борис Тютюков беше най-съобразителен и след това я прати във вратата.

Три минути по-късно домакините удвоиха аванса си. Джелал Хюсеинов подаде към Лъчезар Котев в средата на терена. Капитанът на кърджалийци опита подаване, което срещна крака на Кристиян Стоянов, а след получилия се рикошет Станислав Иванов се озова сам срещу Светослав Вуцов и не срещна трудности да го преодолее - 2:0.

Постепенно Славия се съвзе след ранния шок и в 23-ата минута можеше да върне един от головете. Иван Минчев подаде към Галин Иванов, който се обърна и използва пространството пред себе си, за да отправи силен удар, но Анатолий Господинов с блестяща намеса изби в корнер.

В 35-ата минута гостите се върнаха в мача. Иван Минчев подаде към Ертан Томбак отдясно. Крайният защитник намери оставения непокрит Кристиян Стоянов около границата на наказателното поле. Младежкият национал овладя топката и със силен удар в долния ляв ъгъл вкара за 2:1 с дебютното си попадение в мъжкия футбол.

Пет минути след това Чинонсо Офор отне топката от Минчев и реши да шутира от около 17-18 метра, но ударът му премина покрай вратата. Малко след това Иван Минчев овладя топката на гърди и отправи силен удар от границата на наказателното поле, с който Господинов се справи.

Втората част започна с по-добра игра на домакините. В 50-ата минута Станислав Иванов подаде към Борислав Цонев, който реши да шутира от удобна позиция. Виктор Генев обаче се озова на пътя на топката и изчисти в корнер.

В 72-ата минута Владимир Николов направи нелеп опит да си спечели дузпа, но вместо това беше декориран в жълто от главния рефер Иво Андреев. Пет минути по-късно Куентин Зеедорф получи от Роберто Райчев на границата на наказателното поле и отправи силен шут, който Господинов изби в корнер. След изпълнението на ъгловия удар нидерландеца стреля с глава в аут.

Арда - Славия 2:1

1:0 Борис Тютюков (9)

2:0 Станислав Иванов (12)

2:1 Кристиян Стоянов (35)

Арда: 1. Анатолий Господинов, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 9. Чинонсо Офор (68 - 19. Тонислав Йорданов), 10. Борислав Цонев (88 - 77. Илия Юруков), 11. Борис Тютюков (62 - 26. Ел Мами Тетах), 18. Джелал Хюсеинов, 20. Деян Лозев, 32. Христо Митев, 80. Лъчезар Котев /к/, 99. Станислав Иванов (87 - 17. Иван Коконов)

Резерви: 13. Петър Петров, 17. Иван Коконов, 26. Ел Мами Тетах, 27. Керимджан Игнатов, 30. Николай Жеков, 77. Илия Юруков

Треньор: Николай Киров

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев (59 - 22. Куентин Зеедорф), 71. Кристиян Стоянов, 73. Иван Минчев (83 - 19. Чунг Нгуен До), 27. Емил Мартинов, 9. Мартин Сораков (59 - 11. Кристиан Добрев), 33. Галин Иванов /к/ (69 - 14. Роберто Райчев), 10. Владимир Николов (83 - 20. Николай Христов)

Резерви: 12. Николай Кръстев, 17. Ерол Дост, 55. Ивайло Марков, 93. Исак Соле, 11. Кристиан Добрев, 22. Куентин Зеедорф, 20. Николай Христов, 19. Чунг Нгуен До, 14. Роберто Райчев

Треньор: Златомир Загорчич

Ж.к: Чинонсо Офор, Джелал Хюсеинов (Арда); Емил Мартинов, Владимир Николов, Мартин Георгиев (Славия)

Съдия: Иво Андреев

Стадион: "Арена Арда"