Ботев Пловдив успя да надиграе Славия  с 2:1 в последен мач от плейофите на efbet Лига, с което завзе и третото място в класирането, изпреварвайки Левски . Джак Лейн откри в 53-а минута. Николай Минков удвои в 66-а минута. Дебютантът Валентин Петров оформи крайният резултат в 85-а минута.

28 снимки

Двата тима започнаха с добра размяна на шансове. За Славия Николаевич и Бакеро пробваха отдалеч, докато Бароан и Лейн стреляха слабо в ръцете на Вуцов.

В 15-а минута гостите мислеха, че са вкарали. Добрев вкара, но след това ВАР отмени попадението заради засада. Темпото поспадна в следващите 10 минути.

В 30-а Димитър Стоянов пробва мерника си отдалеч, но неточно. Цонев също не намери целта няколко минути по-късно. Антоан Бароан отправи точен удар, но Вуцов нямаше проблем.

В началото на второто полувреме Ботев натисна. Димитър Тонев пробва шут от около 20 метра, но малко неточно.  В 53-а минута, все пак, се стигна до попадение. След чудесен индивидуален пробив на Джак Лейн той успя да надбяга Емил Виячки и да разстреля Вуцов за 1:0.

В 61-а минута домакините изпуснаха нов голям шанс. Тодор Неделев успя да открадне топката на около 40 метра от вратата на Славия, преодоля съперник и пробва да прехвърли Вуцов, но неточно.

5 минути по-късно резултатът стана 2:0. След тъч за "канарчетата" Неделев видя как негов удар е блокиран, а след това Минков не прости на гостите за втори път - 2:0.

В 75-а минута Емил Виячки видя как негов удар е изчистен от гол линията от Джеймс Ето'о. В 85-а минута гостите, все пак, вкараха почетен гол. Резервата Валентин Петров успя да се обърне на границата на наказателното поле и да стреля, а стражът на Ботев не се справи добре, за да може "белите" да намалят.

Ботев Пловдив - Славия 2:1

Ето и съставите на двата тима:

Ботев Пловдив: 84. Християн Славков, 8. Тодор Неделев, 11. Антоан Бароан, 17. Николай Минков, 20. Лъчезар Балтанов, 21. Точукву Ннади, 23. Димитър Тонев, 24. Роберто Пунчец, 26. Джак Лейн, 27. Атанас Чернев, 28. Филип Филипов;

Славия: 21. Светослав Вуцов, 18. Димитър Стоянов, 23. Емил Виячки, 29. Гьоко Зайков, 4. Людовик Соарес, 14. Никита Николаевич, 17. Ерол Дост, 20. Борислав Цонев, 11. Кристиан Добрев, 9. Мартин Петков, 7. Йон Бакеро;