Дунав и Славия завършиха 0:0 в мач от 9-ия кръг на efbet Лига. Домакините определено бяха по-добрият отбор и "белите" трябва да са доволни, че се измъкнаха сухи от гостуването в Русе. В края обаче Славия имаше шанс и да отмъкне трите точки, но гредата помогна на вратаря Макенджиев.

В първите минути Стефан Христов и Ивайло Лазаров опитаха да притеснят вратаря на Славия  Георги Георгиев, но без успех. Постепенно обаче Славия неутрализира натиска на Дунав и организира няколко добри и опасни атаки към вратата на Макенджиев. Чунчуков и Галин Иванов обаче не намериха целта. Русенци отговориха с отлично взаимодействие в наказателното поле между Ахмедов и Щерев, но последният стреля неточно.

Дунав бе най-близо до гола в 37-ата минута, когато капитанът Мартин Ковачев насочи топката с глава към вратата на Славия, но стражът Георгиев прояви блестящ рефлекс и спаси.

Секунди преди почивката пък бе и най-спорната ситуация до момента. Домакините поискаха дузпа след падане на Стефан Христов в наказателното поле. Ахмедов шутира, вратарят Георгиев изби и Христов и Виячки атакуваха топката. Защитникът на Славия се опита да избие с шпагат и Христов се строполи на терена. Реферът Волев Чинков обаче не уважи претенциите им.

И през второто полувреме Дунав атакуваше по-често, но защитата и най-вече вратарят Георгиев бяха на висота. Удари на Стефан Христов, Диян Димов  и Ивайло Лазаров не намериха целта, опасен шут на Ахмедов бе блокиран във вратарското поле.

Треньорът на Дунав Людмил Киров пусна в игра Самир Аясс с надежда халфът да внесе нови идеи в играта на отбора, но и този ход не даде резултат.

СЪСТАВИТЕ:

ДУНАВ (5-4-1): Благой Макенджиев, - Мартин Ковачев, Михаил Милчев, Любен Николов, Росен Колев, Мартин Костадинов - Ивайло Лазаров, Свилен Щерев, Диян Димов Стефан Христов - Ахмед Ахмедов

СЛАВИЯ (4-5-1): Георги Георгиев -  Петър Патев, Емил Виячки, Христо Попадийн, Давид Хуманес - Филип Кръстев, Славчо Шоколоров, Емил Стоев, Галин Иванов, Владислав Узунов, -Цветелин Чунчуков