Локомотив София и Славия се изправят един срещу друг в столичното дерби от 24-ия кръг в efbet Лига. Срещата на стадион „Локомотив“ стартира в 17:30 часа и ще може да я наблюдавате в  пряко предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA. На сайта Gong.bg ще проследим всичко най-интересно от двубоя минута по минута.

Малкото столично дерби се очертава като генерална репетиция преди срещата между двата тима от ¼-финалите за SESAME Купа на България в началото на месец април.

Столичните „железничари“ постигнаха първата си победа за годината едва в последния кръг срещу Спартак Варна, но все още имат теоретични шансове за топ 6, като изостават на седем точки от тази цел. Това ще бъде първи мач за първенство за тима срещу Славия в „Надежда“ от 9 години насам.

Наказан за тази среща е Антонио Вутов, докато капитанът Мики Орачев е все по-близо до завръщане, но също отпада от сметките за двубоя. Селсо Рапосо обаче се завръща и ще бъде на разположение на треньора Станислав Генчев.

В последния си мач Славия успя да надвие Арда у дома, за да прекъсне серията от три поредни загуби. Проблем за „белите“ обаче си остават гостуванията, след като тимът има шест загуби в последните си седем мача навън. Отборът на Златомир Загорчич е и без гол в гостуване на Локо София в последните три мача помежду им.

Велко Йеленкович е обратно в състава след изтърпяно наказание и ще бъде на линия за днешния сблъсък.

Двубоят ще бъде ръководен от Красен Георгиев с помощници Христо Хаджийски и Красимир Атанасов.