Отборите на Локомотив София и Славия не успяха да излъчат победител в дербито помежду си, с което се откри програмата от 33-ия кръг на efbet Лига. Срещата на стадион „Локомотив” в столичния квартал „Надежда” завърши при резултат 1:1. Това е първо равенство между двата тима от цели 13 години.

Домакините откриха чрез Дейвид Малембана през първата част, а след почивката резервата Иван Минчев оформи крайния резултат. Тимът на Локомотив доигра мача с десет души, след като само в рамките на няколко минути Селсо Рапосо си изкара два жълти картона.

След хикса двата тима запазват своите позиции във временното класиране. Славия остава на седмото място с актив от 53 точки, докато Локомотив София е девети с 41 пункта.

start-photo.bg
67 снимки

Двубоят започна с опасност за Локомотив София, която обаче бе създадена от футболист на гостите. След хубаво центриране на Селсо Рапосо отдясно, Ертан Томбак се опита да изчисти с левия крак, но застрашително прати топката към собствената си врата. За късмет на бранителя, коженото кълбо премина покрай десния страничен стълб. Малко след това последва изстрел на Карлос Франса, но той бе крайно неточен.

Славия отговори с опасна атака, при която Тони Тасев бе изведен в наказателното поле, но вратарят на домакините излезе предвидливо и пресече подаването. Футболистът на „белите” претендира, че е бил фаулиран, но претенциите му останаха неуважени от рефера Волен Чинков.

Резултатът в мача бе открит в 24-ата минута след прекрасно изпълнение на Дейвид Малембана. Централният бранител на домакините се нагърби с изпълнение на пряко свободен удар отдясно. Малембана стреля покрай стената, и въпреки че Николай Кръстев докосна топката, то той не успя да предотврати гола.

В 36-ата минута домакините бяха близо до това да удвоят преднината си. Футболистите на Станислав Генчев стигнаха до поредния си корнер пред вратата на „белите”. Антонио Вутов центрира прецизно към Димо Бакалов, който стреля с глава, но в последния момент Людовик Соарес изби в нов ъглов удар.

Две минути преди почивката Славия пропусна най-добрата си възможност през първата част. Гостите стигнаха до свободен удар отдясно по нападението си. Тони Тасев центрира много добре в наказателното поле, където Владимир Николов не оставен непокрит и стреля с глава. Гайе инстинктивно успя да избие, а след това Натан Гасама не се ориентира добре и не успя да направи добавка.

След почивката отборът на Славия определено бе по-активният на терена и тимът, който създаваше по-добрите положения за гол. Промените на Ангел Славков също повлияха на играта, а една от резервите на „белите” – Иван Минчев, се превърна в герой за своя тим, реализирайки изравнителното попадение в 85-ата минута.

Тони Тасев получи пас в наказателното поле, където успя да задържи топката, въпреки че бе притиснат от двама бранители на домакините. Тасев чукна коженото кълбо към Минчев, който с десния крак стреля незабавно. Топката рикошира в защитник на столичните „железничари” и стана неспасяема за вратаря на домакините, който нямаше какво друго да направи, освен да извади коженото кълбо от мрежата си.

В заключителните минути на срещата Селсо Рапосо пък си изкара два бързи жълти картона и остави своите с човек по-малко на терена.

FT ЛОКО СФ – СЛАВИЯ 1:1

1:0 Малембана 24', 1:1 Минчев 85'

Локомотив София: 1 Бабукар Гайе, 13 Селсо Рапосо, 89 Матеус Дуарте , 5 Дейвид Малембана, 12 Бруно Франко, 33 Алан Диас Фильо, 39 Антонио Вутов, 44 Божидар Кацаров, 70 Димо Бакалов, 26 Красимир Милошев , 11 Карлос Енрике Франса

Старши треньор: Станислав Генчев

Славия: 12 Николай Кръстев, 3 Ертан Томбак, 23 Емил Виячки, 55 Натан Гасама, 37 Венцислав Керчев, 83 Христо Попадийн, 33 Галин Иванов – КАПИТАН, 17 Ерол Дост, 4 Людовик Соарес, 88 Тони Тасев, 10 Владимир Николов

Старши треньор: Ангел Славков