Локомотив София задълбочи кризата в Славия, след като спечели дербито между двата отбора с 2:1 на "Александър Шаламанов". Срещата беше от 9-ия кръг на efbet Лига и на практика предопредели съдбата на треньора на "белите" Хосе Мари Бакеро, който най-вероятно ще бъде уволнен след поражението, което е пето поредно за неговия отбор. Симеон Мечев откри резултата в 34-ата минута, а в 70-ата Стив Траоре вкара втори гол за гостите. Крайният резултат оформи Галин Иванов седем минути по-късно.

Славия Локомотив София статистика

източник: sofascore.com

За "железничарите" успешен дебют направи новия наставник Данило Дончич, който прекъсна серията на отбора от четири поредни поражения. С успеха "червено-черните" събраха 9 точки и заемат 11-о място във временното класиране, докато Славия е 14-и с четири точки.

Двубоят беше белязан от тежка контузия на Виктор Генев. Защитникът получи удар в главата и беше откаран в болница за изследвания.

startphoto.bg
76 снимки

След 30 секунди игра Галин Иванов отправи точен удар, но не затрудни Александър Любенов. В ответната атака Карлос Франса получи в наказателното поле и потърси далечния ъгъл, но топката премина покрай вратата. В 12-ата минута Кристиан Добрев получи пред наказателното поле. Фланговият нападател веднага опита удар, който профуча над вратата.

"Белите" продължиха да са по-активни в началните минути и в 13-ата гредата спаси гостите. Владимир Николов проби през центъра, стигна до наказателното поле и върна към Галин Иванов. Капитанът на домакините отправи удар от място, който срещна горната греда.

В 20-ата минута Любенов и Виктор Генев се удариха при центриране от корнер, което доведе до травма в главата на защитника. Той получи помощ от медицинския екип на терена, след което беше откаран с линейка в болница.

В 32-ата минута "железничарите" пропуснаха най-добрата си възможност до момента за гол. Стив Траоре проби отляво и подаде към влезлия в наказателното поле Диого Тейшейра. Португалецът отправи удар от воле от близка дистанция, но Светослав Вуцов се справи и изби в корнер.

Само две минути след това Локомотив излезе напред в резултата. Ивайло Найденов центрира отдясно, а топката стигна до непокрития Бруно Франко на далечната греда. Защитникът с глава подаде към Симеон Мечев, който със страхотен шут от воле от около 13-14 метра в далечния ъгъл не остави шансове на Светослав Вуцов.

"Червено-черните" бяха близо до втори гол в 39-ата минута. Тогава Карлос Франса центрира в наказателното поле, където Сибири Кейта не успя да се ориентира и Найденов отправи удар с глава, който премина опасно покрай вратата.

Втората част започна с три смени в състава на "белите". В игра се появиха Роберто Райчев, Ерол Дост и Мартин Сораков, като те замениха съответно Кристиан Добрев, Кристиян Стоянов и Владимир Николов. Домакините заиграха по-добре след подновяването на играта. В 56-ата минута Райчев подаде към Бакеро в наказателното поле. Испанецът опита удар, който беше слаб и не затрудни Любенов.

lap.bg
61 снимки

След час игра гостите можеше да удвоят аванса си, но гредата спря удар на Стив Траоре. Французинът получи от Красимир Станоев и напредна през центъра. Фланговият нападател се справи с двама защитници в бяло и потърси далечния ъгъл, но топката срещна лявата греда.

В 66-ата минута Любенов спаси аванса на своя тим. Ерол Дост проби отляво, справи се с Найденов и подаде към Мартин Сораков, който от точката за изпълнение на дузпа оправи удар към далечния ъгъл, но вратарят на гостите изби в корнер. Четири минути по-късно Локомотив удвои аванса си. Найденов със страхотен пас изведе Стив Траоре, който успя да избяга на Венцислав Керчев и се озова очи в очи със Светослав Вуцов. Французинът навлезе в наказателното поле и с прецизен удар вкара за 0:2.

В 75-ата минута Керчев беше близо до това да си вкара автогол. Бруно Франко центрира остро отляво, а защитникът опита да изчисти, но вместо това прати топката опасно над своята врата. Малко след това феновете на "белите" започнаха да скандират "Оставка" по адрес на Хосе Мари Бакеро.

В 77-ата минута Славия се върна в мача. Домакините организираха атака отдясно, като топката попадна в Ертан Томбак. Крайният защитник центрира в наказателното поле, където защитата на "железничарите" изпусна Галин Иванов, а той с глава не остави шансове на Любенов за 1:2.

Голът даде импулс на домакините и малко след това Райчев се озова на стрелкова позиция. Младокът опита удар, който беше блокиран и излезе в корнер. Дълбоко в добавеното време Калоян Кръстев беше изведен сам срещу Вуцов, напредна с топката и отправи удар, който вратарят спаси.

Славия - Локомотив София 1:2

0:1 Симеон Мечев (34)

0:2 Стив Траоре (70)

1:2 Галин Иванов (77)

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев (28- 37. Венцислав Керчев), 93. Сибири Кейта (71 - 5. Велко Йеленкович), 27. Емил Мартинов, 71. Кристиян Стоянов (46 - 17. Ерол Дост), 7. Йон Бакеро, 11. Кристиан Добрев (46 - 14. Роберто Райчев), 10. Владимир Николов (46 - 9. Мартин Сораков), 33. Галин Иванов /к/

Резерви: 1. Георги Петков, 37. Венцислав Керчев, 23. Денислав Александров, 8. Емил Стоев, 17. Ерол Дост, 73. Иван Минчев, 9. Мартин Сораков, 14. Роберто Райчев, 5. Велко Йеленкович

Треньор: Хосе Мари Бакеро

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 33. Алан Диас, 4. Диме Димов, 12. Бруно Франко, 20. Диого Тейшейра (59 - 10. Валентин Николов), 22. Ивайло Найденов, 26. Красимир Милошев /к/, 31. Красимир Станоев, 16. Симеон Мечев (80 - 45. Димитър Митков), 98. Стив Траоре (80 - 9. Калоян Кръстев), 11. Карлос Франса (90 - 15. Лука Иванов)

Резерви: 1. Бабукар Гайе, 10. Валентин Николов, 13. Галин Минков, 45. Димитър Митков, 9. Калоян Кръстев, 15. Лука Иванов, 77. Ерик Манолков

Треньор: Данило Дончич

Ж.к: Йон Бакеро (Славия); Ивайло Найденов, Красимир Милошев, Карлос Франса (Локо София)

Съдия: Радослав Гидженов

Стадион: "Александър Шаламанов"