Отборите на Берое и Славия завършиха при резултат 1:1 в мач от 18-ия кръг на efbet Лига. "Заралии" записаха добро първо полувреме, през което и поведоха в резултата чрез Гаюс Макута. През втората част обаче момчетата на Херо се отпуснаха и сдадоха инициативата. В 67-ата минута Крум Стоянов си изработи червен картон и усложни още повече ситуацията. В края на мача Карлос Охене игра с ръка в наказателното поле и подари точката на "белите", за които Ивайло Димитров бе точен от дузпа.

Временното класиране в efbet Лига вижте ТУК!

Lap.bg
19 снимки

Домакините поеха инициативата от първите секунди и още в третата минута стигнаха до страхотен шанс за откриване на резултата. Ударът от близка дистанция на Еривалдо обаче прелетя високо над вратата на Светослав Вуцов.

Пресата на "зелените" даде своя резултат в 12-ата минута. Георги Ангелов засече центриране на Кийлън Лебон от корнер и продължи към Гаюс Макута, който, оставен непокрит, с лекота изпрати топката в мрежата на Славия за 1:0.

Последваха две добри възможности за "белите", но шутовете на Мартин Сораков и Радослав Кирилов минаха покрай вратата на Ганев.

До края на първата част играта се накъса заради множество жълти картони и липсваха опасности пред някоя от двете врати.

Второто полувреме стартира с шанс за гостите. Филип Антовски центрира към Емил Стоев, който бе изпуснат от домакинската защита и стреля с глава, но Генадий Ганев улови. Малко по-късно Кийлън Лебон центрира от ъглов удар, след което домакините разиграха и стреляха към вратата на Вуцов, но стражът улови и моментално подаде напред към Кирилов, който след успешен дрибъл подаде на Сораков. Ударът на юношеския национал обаче бе право в тялото на Ганев.

Берое тотално сдаде инициативата, а в 67-ата минута ситуацията се усложни още повече за заралии, тъй като Крум Стоянов си изкара втори жълт картон, респективно червен, и остави отбора си с човек по-малко. Херо побесня покрай тъч линията, което наложи разговор с главния рефер Георги Кабаков.

Домакините се изнервиха и изпуснаха юздите на мача. Към края Карлос Охене игра с ръка в наказателното поле и подари дузпа на противника. Резервата Ивайло Димитров се нагърби с изпълнението от бялата точка и не сбърка за 1:1.

​Настъплението на гостите продължи до последния съдийски сигнал, но успяха да стигнат единствено до точката в Стара Загора.

Така Славия надигна глава и събра 13 точки, въпреки че остава на предпоследното място. Берое, от своя страна, изпусна сигурна победа и остава на петата позиция с 32 точки.

Берое - Славия  КР 1:1
1:0 Гаюс Макута 12'
1:1 Ивайло Димитров 86' (д.)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Берое: 1. Генадий Ганев, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 10. Гаюс Макута, 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон, 25. Георги Ангелов, 27. Крум Стоянов, 29. Еривалдо, 73. Иван Минчев, 91. Мартин Камбуров (к)

Треньор: Димитър Димитров-Херо

Славия: 13. Светослав Вуцов, 4. Петър Патев, 55. Андреа Христов (к), 38. Надер Гандри, 19. Филип Антовски, 77. Георги Вълчев, 17. Ерол Дост, 7. Петър Макрилос, 71. Емил Стоев, 10. Радослав Кирилов, 73. Мартин Сораков

Треньор: Александър Тарханов

Съдия: Георги Кабаков