Берое победи категорично Славия с 2:0. В герой за заралии отново се превърна Мартин Камбуров, реализирайки и двете попадения за успеха. Това бе и последният мач на нападателя с екипа на старозагорци, след като получи жълт картон и ще пропусне гостуването в последния кръг на ЦСКА. Голмайсторът добави две, правейки бройката си в елита на 237 попадения - с 16 по-малко от легендата и рекордьор Петър Жеков. През първата част Камбуров се разписа от дузпа, а в началото на второто полувреме оформи крайният резултат.

lap.bg
25 снимки

Домакините стартираха агресивно срещата и се настаниха в половината на "белите". От своя страна гостите приеха игарата в половината си и разчитаха на контраатаки.

В 10-ата минута Макута изведе технично зад гърба на защитата Фал. Крилото овладя и финтира Стергиакис, който не успя да му противодейства и го събори в наказателното поле, след което главният съдия Георги Кабаков посочи бялата точка. Капитанът Мартин Камбуров застана зад топката и с удар в долния десен ъгъл откри резултата 1:0. Това бе и гол №236 в българския елит

След попадението Берое продължи да диктува действията на терена и домакините не допускаха опасности пред Ганев. В 20-ата минута АЛександър Василев отправи плътен удар от дистанция, който премина на метър от левия страничен стълб на Стергиакис.

Малко по-късно Славия се възползва от грешка на Макута в центъра и организира бърза контаатака. Георги Йомов проби в наказателното поле, след което стреля по земя, но Генадий Ганев внимаваше и улови решително.

Играта често бе накъсвана от нарушения заради агресивната игра на двата отбора, което принуди Георги Кабаков да предупреждава футболистите.

В 36-ата минута Берое получи фаул на удобна позиция за директна стрелба. Мартин Камбуров застана зад топката, но този път изстрелът му премина високо над вратата.

На почивката двамата треньори не направиха промени по съставите си, както промяна нямаше и в игровия стил. Берое стартира агресивно и Макута имаше първият шанс да удвои преднината, но изстрелът му от малък ъгъл излезе в аут.

Славия отговори с бърза контраатака. Ивайло Димитров нахлу в наказателното поле, но си затвори ъгъла и Ганев парира изстрела му.

След това треньорът на гостите Златомир Загорчич направи тройна смяна с цел да засили нападението си, включвайки в игра Цветелин Чунчуков, Радослав Кирилов и Емил Стоев.

В 55-ата минута Берое удвои преднината си. Мартин Камбуров се пребори в наказателното поле с Христо Попадийн и отблизо реализира за 2:0.

Минути след попадението голмайсторът поиска смяна, а при излизането си главният съдия Гоерги Кабаков му показа жълт картон, което означаваше, че той ще пропусне следващия мач на заралии с ЦСКА. Това се оказа последният мач на Камбуров с екипа на Берое.

Славия се опита да погледне по-смело към вратата на домакините, но Ганев отново остана без много работа. В 75-ата минута резервата Радослав Кирилов получи на границата на наказателното поле и стреля, но топката премина покрай десния страничен стълб.

Второто полувреме не предложи динамична игра, а с напредването на времето темпото спадна и заради множеството промени в двата тима. В заключителните минути липсваха головите положения и действията на терена се развиваха предимно в средата на терена.

В добавеното време на двубоя първо Гаюс Макута навлезе в наказателното поле, залъга противник и стреля в далечния ъгъл, но покрай вратата. От своя страна Славия отговори с далечен удар на Галин Иванов попаднал в ръцете на Ганев. Секундите на мача изтичаха, когато Цветелин Чунчуков напредна в половината на заралии, навлезе в наказателното поле и стреля отблизо, при което стражът на Берое показа отличен рефлекс и изби с една ръка в ъглов удар. Това беше всичко от двубоя в Стара Загора.

В последния кръг от шампионата Берое ще гостува на ЦСКА, докато Славия ще приеме шампиона Лудогорец.

БЕРОЕ - СЛАВИЯ 2:0

1:0 Камбуров 11'-д.

2:0 Камбуров 55'

СЪСТАВИТЕ:

БЕРОЕ: 33. Генадий Ганев - 5. Теди Мезаг, 25. Георги Ангелов, 27. Крум Стоянов - 8. Карлос Охене, 6. Александър Цветков, 22. Октавио, 19. Александър Василев, 11. Алиун Фал - 10. Гаюс Макута, 9. Мартин Камбуров

Резерви: 23. Иван Гошев, 13. Никола Маринов, 16. Георги Маджаров, 17. Ибрахима Конте, 21. Зоран Йосипович, 73. Иван Минчев

Треньор: Димитър Димитров

СЛАВИЯ: 32. Антонис Стергиакис - 4. Петър Патев, Емил Виячки, 55. Андреа Христов, 83. Христо Попадийн - 38. Милен Гамаков, 10. Янис Карабельов, 20. Филип Кръстев, 33. Галин Иванов, 35. Георги Йомов - 14. Ивайло Димитров

Резерви: 1. Георги Петков, 73. Венцислав Бенгюзов, 77. Георги Вълчев, 71. Емил Стоев, 25. Ертан Томбак, 11. Радослав Кирилов, 9. Цветелин Чунчуков