След 4 години пауза Славия най-накрая успя да си тръгне с победа от Стара Загора при госутване срещу Берое. В последния мач от 13-ия кръг на efbet Лига "белите" успяха да надвият заралии с 2:1, а това резонира във викове "Оставка, оставка" от домакинските привърженици. Георги Йомов и капитанът Галин Иванов вкараха головете, които стиснаха в болезнена хватка изравнителното на Георги Минчев. Така столичани влетяха в топ 6 на временното класиране след 3 последователни успеха в първенството.

Играч на мача: Галин Иванов

Феновете на Берое: Оставка, оставка!

Галин Иванов: Българският футболист е жив, пътят е в младите

Загорчич: Налучкваме верния ритъм

Томаш: В Берое твърде много хора с в зона на комфорт, това ще се промени

Първото полувреме под Аязмото може да бъде описано единствено  като подлежащо на забрава. Берое очаквано наложи доминация върху владение върху топката, без това да застрашава по какъвто и да е начин гостите. „Белите” успяваха да сложат край на атаките на около 7-10 метра пред наказателното си поле, като за цялата първа част домакините не успяха да отправят нито един изстрел от вътрешността на пеналта.

Единственият миг, когато „зелените” бяха по-близо до попадението, беше плод на късмет. В 14-ата минута Яя Меледже опита силен диагонален шут от около 23-24 метра, който рикошира в намиращия се пред наказателното поле Мартин Камбуров. Това промени тотално траекторията на топката, а стражът Георги Георгиев само изгледа как топката кацна върху мрежата зад напречната греда.

Другият по-забележителен миг беше в 40-ата минута, когато домакините претендираха сериозно да получат дузпа. Вандерсон Коста се измъкна отдясно по атаката и нахлу към аутлинията, когато Милен Гамаков се хвърли на шпагат в краката му. С последното си докосване футболистът на Берое успя да остави топката в очертанията на терена, а после между двамата настъпи контакт извън терена. Реферът Радослав Гидженов обаче прецени, че няма основания за отсъждане на наказателен удар.

Втората част стартира по доста по-различен начин, най-малкото защото Славия съумя да открие. В 50-ата минута гостите стигнаха до ъглов удар отдясно по атаката, при който Славчо Шоколаров центрира в зоната пред вратарското поле. Бранител на Берое изчисти с глава, а Йомов успя да укроти топката на гърди около точката на дузпата. Съперников играч понатисна крилото, ала последният нанесе забележително воле по диагонала, докато се свличаше на тревата. Перниш докосна кълбото с двете си ръце, но изстрелът беше прекалено силен и добре насочен – 0:1.

Домакините не позволиха дълго време да изостават в резултата, като и те, както Славия по-рано, отбелязаха с първия си точен шут в мача. Той дойде в 67-ата минута след отлична работа на Мартин Камбуров като организатор на атаката. Нападателят съхрани топката под напора на двама съперникови играчи пред дъгата, а после се обърна и подаде надясно. Бригидо овладя и центрира към първата греда, където дребничкият Минчев се стрелна и коварно отклони с глава в обратния ъгъл – 1:1.

Рехавата защита на Берое обаче отново се прояви в миговете, когато тимът трябваше поне малко да задържи равенството. Само 8 минути след изравняването няколко неуспешни опити на домакините да пратят топката далеч от наказателното си поле позволиха на Христо Попадийн да получи непокрит отляво. Крайният бранител центрира ниско по тревата, а Радослав Кирилов не се справи с овладяването на около 7-8 метра от вратата. Докосването му обаче се превърна в асистенция за Галин Иванов, който посрещна кълбото с шут към долния десен ъгъл – 1:2.

Берое се хвърли на тотален щурм, а Александър Томаш извади бранителя Цанков, за да включи втори таран в лицето на Зоран Йосипович. Именно юношата на Ювентус създаде най-добрата възможност за изравняване. В 83-ата минута той хитро пропусна пас между краката си, а това позволи на Камбуров да получи и да се стрелне покрай закъснелия Гамаков. От 12-13 метра обаче таранът неочаквано се провали фронтално срещу вратата, като стреля твърде слабо към близкия ъгъл на Георги Георгиев, който улови.

Във временното класиране Славия събра 19 точки и излезе пред Арда и Берое, които остават с по 18 съответно на 7-а и 8-а позиции. Само 2 пункта делят „белите” от 5-ия Черно море, а дистанцията до 4-ия ЦСКА е 3 точки.

В следващия кръг Славия гостува срещу явния аутсайдер Витоша Бистрица, докато Берое приема Ботев Враца.

БЕРОЕ – СЛАВИЯ 1:2

0:1 Георги Йомов 50'

1:1 Иван Минчев 67'

1:2 Галин Иванов 75'

Берое (4-2-3-1): Душан Перниш – Петко Цанков (76' - Зоран Йосипович), Георги Ангелов, Ерол Алкан, Ахмед Туба – Александър Цветков (55' - Ибрахима Конте), Яя Меледже – Вандерсон Виана (60' - Педро Еуженио), Иван Минчев, Рубен Бригидо – Мартин Камбуров /к/;

Старши треньор: Александър Томаш

Славия (4-2-3-1): Георги Георгиев – Петър Патев, Емил Виячки, Милен Гамаков, Христо Попадийн – Славчо Шоколаров, Янис Карабельов – Георги Йомов (87' - Калоян Кръстев), Емил Стоев (63' - Венцислав Бенгюзов), Радослав Кирилов (90+2' - Владислав Узунов) – Галин Иванов /к/.

Старши треньор: Златомир Загорчич