Отборът на Славия отстъпи с 0:1 на носителя на Купата на Сърбия - Войводина Нови Сад. Единственото попадение в срещата падна в 70-ата минута и бе дело на Богдан Младенович. Срещата ще бъде запомнена със съдийската бригада, която закъсня с почти половин час за началото, а впоследствие направи доста дискусионни отсъждания.

Срещата трябваше да започне в 15:00 часа, но заради проблем с автомобила на съдиите мачът стартира с над 25 минути закъснение, след като човек от щаба на Войводина стана главен рефер, а хора от щаба на "белите" влязоха в ролята на странични съдии.

Селекционерът на националния отбор - Ясен Петров, както и този на младежкия ни тим - Александър Димитров, бяха на трибуните, за да гледат сблъсъка на живо.

В самото начало на срещата бе свирена дузпа за Войводина. Миодраг Гемович стреля, но Георги Петков отрази майсторски.

Първата добра възможност за "белите" дойде в 22-ата минута, когато след изпълнение на корнер играч на Славия опита удар с глава, но стражът на Войводина се справи и боксира. Малко след това пристигна и съдийската бригада, която бе посрещната с аплодисменти при влизането си на терена.

След половин час игра Джорджевич стреля към вратата на Петков, но топката прелетя над напречната греда. Малко след това "белите" организираха добра атака, Ерол Дост предостави добър пас на Георги Вълчев, чийто удар като по чудо не попадна във вратата на Войводина.

На почивката Александър Тарханов направи само две промени. Под рамката на вратата застана Светослав Вуцов, а Андреа Христов замени Костадин Велков.

В 57-ата минута Велко Шимич стреля към вратата на Славия, но Светослав Вуцов се отчете с отличен рефлекс и опази мрежата си.

В 70-ата минута Богдан Младенович изведе Войводина напред. Първоначалният удар на негов съотборник бе парирана от Вуцов, но при добавката Младенович разпечата "бялата" врата. Секунди по-късно Славия остана на косъм от моментално изравняване. Петър Патев центрира към Ерол Дост, но ударът на новото попълнение на Славия прелетя встрани от вратата.

В последните минути Славия бе по-активният тим. Малко преди края Калоян Кръстев вкара топката в мрежата на Войводина, но попадението бе отменено заради засада. "Белите" организираха отлична атака, в която Андреа Христов се впусна по десния фланг и центрира отлично към Кръстев, който изпрати кълбото в сръбската врата, но за огромна изненада на целия български щаб страничният съдия вдигна флага си. След няколко минути последва удар на Ерол Дост, но младият страж на сърбите отрази.

"Белите" до последно натискаха за изравняване на резултата, но безуспешно. Така Славия записа второ поражение в контролите си на турска земя.

Славия - Войводина   КР 0:1
0:1 Богдан Младенович 70'