Славия спечели с 1:0 срещу Арда в първи двубой от неделната програма на 23-ия кръг на efbet Лига. Гола вкара Тони Тасев от дузпа в 81-ата минута, отсъдена след проверка с ВАР. Така "белите" сложиха край на негативната серия от 3 поредни загуби и направиха важна крачка за място в топ 6.

Славия Арда статистика

източник: sofascore.com

Това беше осми мач през сезона с участието на тима от Кърджали, който завършва при този резултат - без значение дали е от печелившата или губещата страна. Двата отбора изиграха доста скучни 90 минути, в които головите положения се рояха на пръстите на едната ръка.

startphoto.bg
100 снимки

Двата отбора влязоха предпазливо в двубоя и играта в началните минути се водеше предимно в средата на терена. Чак в 11-ата минута хубав пробив на Светослав Ковачев завърши с центриране по земя в наказателното поле на Славия, но бранител на домакините стигна първи до топката и не позволи да се стигне до удар към Вуцов. Две минути след това пред клирото на гостите Станислав Иванов се откри възможност за стрелба, но в удара му нямаше нито сила, нито точност. В следващите минути домакините погледнаха по-смело към вратата на Господинов, но първо Виячки шутира неточно, а след това удар на Кристиян Стоянов бе блокиран от Джунейт Али.

В 33-ата минута само чудесният рефлекс на Анатолий Господинов спаси Арда. Стражът най-напред изби шут отблизо на капитана на "белите" Галин Иванов, а след това бе брилянтен и при добавката на Ахмед Ахмедов от вратарското поле. До края на полувремето липсваха положения и пред двете врати.

На почивката наставникът на Арда направи две промени - в игра се появиха Иван Тилев и Бубакар Тунгара на местата на Станислав Иванов и Джунийт Али. Второто полувреме започна с опасен шут от дистанция на Светослав Ковачев, който обаче мина над вратата на Славия.

В 81-ата минута резултатът най-накрая бе открит. Това направи крилото на Славия - Тони Тасев от дузпа. Тя бе отсъдена след близо 3-минутно преглеждане от ВАР, след което главният рефер Ивелин Занев сам прегледа ситуацията преди да посочи бялата точка. Нарушението бе на Илия Юруков, който скочи в краката на Галин Иванов. Ударът на Тони Тасев не бе много убедителен и  Анатоли Господинов докосна топката, но това не беше достатъчно и тя влезе в неговата врата - 1:0.

В оставащите минути до края гостите се опитаха да стигнат до изравнителен гол, но така и не успяха да затруднят Вуцов. В добавеното време тимът от Кърджали имаше претенции за фал пред наказателното поле, но реферът ги подмина.

СЛАВИЯ – АРДА 1:0

Стадион: „Александър Шаламанов”, София

Рефер: Ивелин Занев

Славия: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Натан Гасама, 4. Людовик Соарес, 17. Ерол Дост, 71. Кристиян Стоянов, 33. Галин Иванов, 88. Тони Тасев, 9. Ахмед Ахмедов, 11. Кристиан Добрев
Резерви: 1. Георги Петков, 37. Венцислав Керчев, 10.  Владимир Николов, 22. Дарко Тасевски, 8. Емил Стоев, 83. Христо Попадийн, 19. Чунг Нгуен До
Треньор Златомир Загорчич

Арда: 1. Анатолий Господинов, 2. Джуниет Али, 4. Милен Стоев, 24. Алекс Петков, 77. Илия Юруков, 11. Александър Георгиев, 97. Жуниор Палмарес, 10. Светослав Ковачев, 17. Иван Коконов, 99. Станислав Иванов, 18. Ласана Н'диайе
Резерви: 36. Васил Симеонов, 6. Пламен Крачунов, 7. Абубакар Тунгара, 9. Преслав Боруков, 15. Станислав Дюлгеров, 22.  Ел Мами Тетах, 33. Иван Тилев, 70. Шахредин Букхолда