Отборът на Славия постигна важна победа в гостуването си на Пирин Благоевград с 2:1 във втория мач от съботната програма на четвъртия кръг в efbet Лига. „Белите“ взеха добър аванс от две чисти попадения през първата част, дело на Йон Бакеро в 21-ата и на капитана Радослав Кирилов в 29-ата минута.

В началото на второто полувреме Юлиян Попев получи два жълти картона в рамките на шест минути и така остави „орлетата“ с човек по-малко. Въпреки това Преслав Йорданов върна надеждите на домакините с гол от дузпа в 62-ата минута, но до нещо повече не се стигна и „белите“ удържаха аванса си.

Бончук Андонов
46 снимки

По този начин Славия вече има шест точки и заема петата позиция, докато Пирин остава 14-и с два пункта в актива си. В следващия кръг „орлетата“ гостуват на Левски, докато столичани приемат шампиона Лудогорец.

КЛАСИРАНЕ В efbet ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Отзивите след двубоя:

Загорчич: Отборите, които играят в Европа не трябва да отлагат мачове

Краси Петров: Когато не започнеш добре мача и получиш леки голове, няма как да спечелиш

Срещата стартира в спокойно темпо, като играта се водеше основно в центъра в първите минути.

Първият удар към една от двете врати дойде в 11-ата минута, когато Галин Иванов шутира от дистанция, но далеч от вратата на Янко Георгиев.

Славия успя да открие резултата с първото чисто положение за гол. В 21-ата минута Радослав Кирилов намери Тони Тасев с хубав дълъг пас на десния фланг, а последният центрира отлично в наказателното поле, където Йон Бакеро се измъкна от защитата на Пирин и с едно докосване прати топката във вратата от границата на вратарското поле – 0:1.

Домакините отговориха минута по-късно, когато Китан Василев получи на десния фланг, след което влезе навътре и стреля към вратата, но в ръцете на Светослав Вуцов.

"Орлетата" имаха чудесна възможност да изравнят в 25-ата минута, когато Петър Занев центрира от свободен удар в наказателното поле, където съвсем сам бе оставен Александър Дюлгеров, който засече с глава, но Светослав Вуцов успя да отрази удара му от около 6-7 метра.

Столичани обаче удвоиха преднината си само четири минути след това. Бакеро намери с едно докосване Тасев отдясно в наказателното поле, който центрира остро във вратарското поле, където капитанът на „белите“ изпревари Дюлгеров и вратаря Георгиев и засече във вратата – 0:2.

В 41-ата минута Мартин Смоленски шутира от дистанция, но в аут.

Седем минути след старта на втората част Пирин остана с човек по-малко, след като Юлиян Попев игра с ръка в центъра на терена и получи жълт картон. Това му бе втори, като първият дойде в самото начало на полувремето, и остави своите съотобрици с човек по-малко.

В 58-ата минута Славия удари греда. Иванов изведе Ради Кирилов отляво в наказателното поле, а капитанът на „белите“ напредна и шутира мощно в близкия ъгъл, но топката се отби от напречната греда и тупна на голлинията, но не пожела да влезе във вратата.

Пирин успя да се върне в мача в 62-ата минута, когато Преслав Йорданов бе точен от дузпа. Тя беше отсъдена, след като Ертан Томбак, в опит да изчисти топката, ритна в тялото нападателя на домакините в наказателното си поле. Първоначално главният съдия Георги Кабаков не даде фаул, но след проверка със системата ВАР посочи бялата точка. Потърпевшият се зае с изпълнението и бе точен – 1:2.

Три минути след това Галин Иванов стреля от дистанция, но след рикошет кълбото излезе в корнер, от който не последна нищо интересно пред вратата на Янко Георгиев.

До края на срещата Пирин се опита да натисне, но така ине можа да стигне до нещо опаспо пред вратата на Светльо Вуцов, като гостите държаха мача под контрол. По този начин Славия записа втора победа от началото на сезона.