Отборът на Славия загуби с 1:2 от Факел в поредната контролна среща, която се проведе в Турция. Попаденията за руския тим реализираха Роман Акбашев (6) и Евгени Марков (68). Точен за "белите" пък бе талантливият нападател Борис Димитров (57).

Проверката стартира много добре за Факел. Още в 6-ата минута Роман Акбашев се разписа със силен удар от границата на наказателното поле. В 27-ата минута Борис Димитров пробва шут с десния крак от далечна дистанция, но топката прелетя далеч от целта. Малко по-късно Роберто Райчев се справи с двама бранители, след което центрира към Димитров, който с глава не успя да порази вратата на Факел. В 43-ата минута Дарко Тасевски стреля майсторски от въздуха, но топката премина опасно близо до десния страничен стълб.

Най-сериозното положение за столичани дойде в 54-ата минута, когато Кристиян Стоянов направи страхотен пробив през центъра и подаде към  Борис Димитров. Ударът му обаче срещна напречната греда.

Логичното се случи в 57-ата минута, когато Славия изравни. Центриране на Ертан Томбак в наказателното поле бе засечено с глава от Борис Димитров за 1:1.

В 68-ата минута обаче Евгени Марков завърши бърза атака, с която руският състав отново поведе в резултата.

Страхотен шут на Никита Ершов десетина минути преди края се отби в напречната греда. До края на мача руският състав имаше още няколко опасни ситуации, които обаче не завършиха с гол.