Отборът на Славия записа солидна победа над Спартак Варна в първи мач от 4-ия кръг на efbet Лига. „Белите” се наложиха с 3:1 у дома, като това е първият успех за столичани от началото на сезона.

„Соколите” от Варна не успяха да затвърдят отличните впечатления от мача с ЦСКА в миналия кръг и разочароваха солидната агитка, дошла да ги подкрепя в София.

Карл Фабиен откри резултата за домакините с първия си гол с бялата фланелка, но Ахмед Ахмедов изравни с поредния си гол от началото на сезона. В края на първата част Денислав Александров даде нова преднина на Славия, а Владимир Николов оформи крайния резултат в мача.

start-photo.bg
57 снимки

Двубоят в столичния квартал „Овча купел” не започна по най-обещаващия начин, като в първите минути играта на стадион „Алексадър Шаламанов” бе доста накъсана. Все пак резултатът бе открит още с първото по-опасно положение пред една от двете врата.

В 10-ата минута Карл Фабиен успя да наруши статуквото в резултата, вкарвайки първия си гол с бялата фланелка. Иван Минчев центрира много добре към Куентин Зеедорф, който с глава не успя да намери свой съотборник в пеналта. Защитник на Спартак обаче не изчисти добре и отново топката попадна в Зеедорф, който този път с крак подаде към Карл Фабиен, а той с премерен удар в далечния ъгъл на вратата порази целта.

Попадението даде допълнителен импулс за играчите на Славия, който само в рамките на няколко минути стигнаха до два опасни удара към противниковата врата. Първо Иван Минчев стреля много силно от дистанция, а след това и Галин Иванов отправи изстрел, но и двата бяха отразени от вратаря Мартин Величков.

Футболистите на Александър Томаш се върнаха в мача в 34-ата минута с поредния гол на Ахмед Ахмедов от началото на сезона. Основната заслуга за попадението на варненци обаче бе за Йоан Бауренски, който отне топката при опит за разиграване от страна на домакините. Бауренски се пребори с Нгуен До в половината на „белите” и прати коженото кълбо на пътя на Ахмедов. Нападателят напредна и с лекота прати топката покрай вратаря на домакините за 1:1.

В края на първото полувреме Спартак Варна бе много близо до това да направи пълен обрат на резултата, но късметът покри домакините. След атака отляво, топката бе пратена към Антонио Вутов, който стреля, но в десния страничен стълб. След рикошета коженото кълбо попадна в Ахмед Ахмедов на далечната греда, но нападателят не успя да засече от един метър.

Още в ответната атака, вече в продължението на първото полувреме, Славия успя отново да излезе напред. Куентин Зеедорф се понесе по левия фланг и след като преодоля бранител на гостите, успя да намери Галин Иванов на границата на наказателното поле. Той стреля, но топката не успя да мине през купа от играчи пред вратаря на Спартак Варна. Тя все пак попадна в Денислав Александров, който без особени затруднения я прати в мрежата за 2:1.

Втората част започна отлично за футболистите на Златомир Загорчич, които само след четири минути игра, забиха трети гол във вратата на „соколите”. Този път след великолепна атака отдясно и двойно подаване между Томбак и Денислав Александров, последния намери Владимир Николов пред вратарското поле, който с лекота реализира, за да увеличи преднината на своите в мача.

efbet Лига

FT .

3 : 1

• 10’ Карл Фабиен
  • 34’ Ахмед Ахмедов
  • 45+4’ Денислав Александров
  • 49’ Владимир Николов
  • Край на мача!

90+5'
  • Пет минути добавено време.

90+2'
  • В крайна сметка се оказа, че при ситуацията с жълтия картон на Виктор Генев има засада, но въпреки това официалното предупреждение за футболиста на Славия остава.

90+2'
  • Ситуацията се преразглежда от ВАР за директен червен картон на Виктор Генев, който влезе с бутоните в краката на Франк Риволие.

89'
  • Жълт картон и за Виктор Генев.

87'
  • Жълт картон за Даниел Иванов, който току що се появи на терена.

86'
  • Даниел Иванов заменя Ивей Ромееш.

85'
  • Нов ъглов удар в полза на Славия.

84'
  • Виктор Генев заменя Галин Иванов.

81'
  • Емил Стоев заменя Иван Минчев.

81'
  • Радослав Димитров получава жълт картон.

78'
  • Жълт картон за Франк Риволие.

74'
  • Удар с глава на Риволие, но Вуцов спасява с вещина.

72'
  • Венцислав Керчев влиза на мястото на контузения Куентин Зеедорф.

70'
  • Емил Мартинов заменя Нгуен До за Славия.

70'
  • Виктор Митев заменя Па Конате.

66'
  • Радослав Димитров заменя Александър Цветков за Спартак Варна.

66'
  • Много хубав удар на Иван Минчев, Величков избива в корнер.

58'
  • Бернардо заменя Йоан Бауренски.

56'
  • Новото попълнение Франк Риволие заменя Антонио Вутов за Спартак Варна.

56'
  • Принудителна смяна за Славия. Карл Фабиен е заменен от Кристиян Стоянов.

54'
  • ГОООЛ за Славия! Страхотно попадение на "белите". След великолепно двойно подаване между Томбак и Денислав Александров, последния намери Владимир Николов, а нападателят без никакви проблеми реализира за 3:1.

49'
  • Начало на второто полувреме.

45+5'
  • Край на първото полувреме.

45+5'
  • ГОООЛ за Славия! Зеедорф проби отляво и намери Галин Иванов, който стреля към вратата на гостите. Топката не успя да мине през купа от играчи пред Величков, но след рикошет попадна в Денислав АЛександров, който бе особени проблеми я прати в мрежата за 2:1.

45+4'
  • Уникален шанс за Спартак Варна. Ромееш бе изведен отляво, напредна много добре и предостави топката за Антонио Вутов. Той, макар и трудно, успя да стреля, но прати коженото кълбо в десния страничен стълб. След рикошета топката се озова в Ахмедов на другата греда, но нападателят не успя да засече и да стреля от един метър.

43+3'
  • Ангел Грънчов стреля с глава след подаването от корнера, но много неточно.

41'
  • Корнер в полза на Спартак Варна, който е първи за гостите от началото на мача.

40'
  • ГОООЛ за Спартак Варна! Гостите изравниха резултата с поредния гол на Ахмед Ахмедов. Йоан Бауренски отне топката от Нхуен До в половината на Славия, като прати топката на пътя на Ахмедов отдясно. Нападателят напредна необезпокояван от никого и с удар покрай Вуцов изравни за 1:1.

34'
  • Играта е спряна, за да могат футболистите на двата тима да пият вода.

30'
  • Първи удар към вратата на Славия. Йоан Бауренски стреля от дистанция, но високо над вратата.

29'
  • Нов ъглов удар за Славия.

26'
  • Нов шанс за Славия. Този път Галин Иванов обстрелва вратата на гостите, а след рикошет топката максимално затрудни Величков. Вратарят на Спартак обаче отново се справи.

22'
  • Страхотен шут на Иван Минчев от дистанция, Мартин Величков обаче е на мястото си и спасява.

21'
  • Първи корнер в мача, който е в полза на Славия.

15'
  • ГОООЛ за Славия! Карл Фабиен бележи първия си гол за "белите". Иван Минчев центрира в наказателното поле към Зеедорф, който се опита да върне топката към свой съотборник, но играч на Спартак изби. Топката отново се озова в Зеедорф, който този път намери Фабиен, който с премерен удар по диагонала бе точен за 1:0.