Отборът на Славия победи Кизилжар (Казахстан) с 2:1 във втората си контрола в Белек, Турция. Кристиян Стоянов откри за "белите", а Черединов възстанови равенството в 33-ата минута. Ахмед Ахмедов донесе победата на Славия три минути преди края на мача.

Славия започна силно срещата и още в 5-ата минута Кристиян Стоянов прати топката във вратата на Кизилжар, след като получи пас фронтално от вратата и нанесе много хубав изстрел от дистанция - 1:0.

В 12-ата минута Кизилжар организира добра атака, която завърши с удар с глава, но за щастие топката мина покрай вратата. 6 минути по-късно футболистът с номер 8 от казахстанския тим задържа топката във въздуха и отправи шут от воле, но над напречната греда.

След последвали равностойни минути, в които и Славия, и Кизилжар организираха атаки, се стигна до 33-ата минута, когато футболистите в светлосиньо успяха да изравнят. След атака отдясно топката бе центрирана в наказателното поле, но след като няколко футболисти играха с глава, тя така и не успя да бъде изчистена. Така кълбото дойде удобно на Черединов, който с хубав шут от средна дистанция вкара за 1:1.

В 43-ата минута казахстанския тим стигна до ново добро голово положение след центриране. Футболист на Кизилжар обаче изпрати много разочароващ удар над напречната греда.

За второто полувреме старши треньорът на Славия - Златомир Загорчич, пусна други 11 футболиста, заменяйки целия титулярен резултат.

В 57-ата минута казахстанският тим атакува добре отляво и футболист на Кизилжар бе намерен с изеждащ пас. Той обаче бе блокиран, а топката изчистена в корнер, от който казахстанците не се възползваха максимално добре.

В 68-ата минута Георги Петков трябваше да прави рутинна намеса, за да спаси удар от футболист на Кизилжар. Така той запази равенството 1:1.

Кемело Нгуена бе близо до това да изведе Славия напред в 73-ата минута, когато бе намерен на далчената греда с центриране. Той стреля с глава, но прати топката над вратата.

В 82-ата минута Галин Иванов успя да блокира удар от играч в небесносиньо, след това топката обаче попадна в краката на друг играч на Кизилжар, който изстрел от далчена дистанция, който мина встрани от вратата пазена от Георги Петков. Две минути след това Людовик Соарес си спечели пространство и опита остро центиране в наказателното поле на Кизилжар, подаването му обаче не стигна до негов съотборник.

В 87-ата минута на мача Галин Иванов намери Ахмед Ахмедов, който се измъкна от защитата на Кизилжар и прати топката в мрежата на казахстанския тим - 2:1.

Стартови състави:

Славия, първо полувреме: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 77. Георги Вълчев, 55. Нейтън Гасама, 37. Венцислав Керчев, 17. Ерол Дост, 71. Кристиян Стоянов, 22. Дарко Тасевски, 88. Тони Тасев, 19. Мартин Сораков, 10. Владимир Николов;

Славия, второ полувреме: 1. Георги Петков, 83. Христо Попадийн, 23. Емил Виячки, 5. Велко Йеленкович, 4. Людовик Соарес, 14. Чунг Нгуен До, 73. Иван Минчев, 93. Камело Нгуена, 8. Емил Стоев, 33. Галин Иванов, 9. Ахмед Ахмедов.