Славия загуби от Младост Лучани с 1:2 в приятелски мач, игран на "Фанатик Спорт Сентър" в Белек. Голът за "белите" бе дело на Иван Минчев. На трибуните бяпа и ключови фигури от ЦСКА 1948 като Стойчо Младенов, Кирил Котев и Тодор Янчев, които гледат мача на "белите". Венцеслав Стефанов също пристигна пет минути след началото на срещата.

Първите 15 минути мачът бе равностоен, но на моменти Славия губеше лесно топката. Ахмед Ахмедов в 16-та минута проби от ляво и отклони за Кемело Нгуена, който от границата на наказателното поле стреля с десния крак, но вратарят реагира добре и изби встрани.

Пет минути по-късно Иван Минчев опита своя късмет от над 25 метра със силен шут, който премина над напречната греда. Символичните гости успяха да открият резултата, след като осъществиха хубава атака отляво, при която играч на символичните гости на своя съотборник Йойч, който по земя стреля силно с левия крак, за да изведе отбора си напред в резултата.

В 34-а минута Гуена достави отляво страхотно центриране към Емил Стоев, който отправи удар с глава, но бе неточен. Малко след това Емил Стоев бе съборен в наказателното поле, след чудесен пас на Нгуена между лиините, който го остави сам срещу вратаря, а съдията отсъди дузпа в полза на Славия. Иван Минчев се нагърби с изпълнението и не сбърка - 1:1.

В началото на второто полувреме Младост Лучани имаше възможност да вкара отново гол, след като футболистът на символичните опита удар отляво, но той профуча встрани от вратата и последва аут. Малко след това Тони Тасев бе съборен в противниковото наказателно поле, но съдията не отсъди нищо и даде знак играта да продължи.

През втората част Златомир Загорчич смени цялата си стартова 11-ка, а и промени формацията си, вместо 4-2-3-1, "белите" заиграха 3-4-3. Малко над 20 минуги игра изминаха през втората част, когато Георги Вълчев не изчисти по най-добрия начин, което доведе до попадение за Младост Лучани, дошло след мощен удар с левия крак от играч на символичните гости, който изведе отбора си отново напред в резултата. Вратарят Николай Кръстев не успя да реагира.

Малко след това Валентин Петров отправи силен шут, но той бе отразен от стража на Младост Лучани. Георги Вълчев изпълни пряк свободен удар, но той заложи на силата и топката излезе в аут. При оставащи пет минути до края на срещата отново Валентин Петров опита изстрел от разстояние, но вратарят на Младост реагира добре и спаси.

Стартови състави:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 83. Христо Попадийн, 23. Емил Виячки, 5. Велко Йеленкович, Людовик Соарес, 71. Кристиян Стоянов, 73. Иван Минчев, 93. Кемело Нгуена, 8. Емил Стоев, 33. Галин Иванов, 9. Ахмед Ахмедов.

Младост Лучани: Самчович, Ворянич, Веснич, Хунич, Хекович,  Баха, Маринич, Томич, Йоич, Мирич, Божович