Отборът на Славия победи Ботев Враца с 2:1 в отложен мач от 12-ия кръг на efbet Лига и най-накрая постигна първата си победа като гост. "Белите" се нагодиха по-лесно към ужасяващите условия на стадиона във Враца и в 40-ата минута откриха резултата чрез Радослав Кирилов. В началото на втората част Димитър Рангелов реализира спорна дузпа за "белите", а малко по-късно Венци Керчев върна интригата, но попадението му бе крайно недостатъчно да измъкнат нещо от двубоя.

Гостите стартираха ударно и още във втората минута отправиха изстрел към вратата на Красимир Костов. Петър Патев центрира към Радослав Кирилов, чийто удар обаче бе твърде неточен и премина покрай вратата на Красимир Костов.

Врачани не чакаха дълго за отговор и в 6-ата минута произведоха първия си точен удар. Петър Атанасов отправи страхотен пас зад гърба на защитата, но ударът на Том бе спасен от младия страж на гостите - Светослав Вуцов.

Домакинският натиск продължи и малко по-късно последва удар на Илия Миланов. Той засече центриране от корнер, но ударът му с глава бе блокиран от северномакедонският национал Филип Антовски.

След около четвърт час игра се откри страхотна възможност пред Емил Стоев, който бе на косъм от това да остане очи в очи с Красимир Костов, но Димитър Буров се намеси в последния възможен момент и опази вратата на своя тим.

Гонитбата продължи и в рамките на минута двата отбора си размениха по един неточен удар.

Пет минути преди края на първата част гостите откриха резултата. Даниел Генов засече центрирането на "белите" от корнер, но топката се озова в краката на Радослав Кирилов, който с мощен изстрел изпрати кълбото във вратата на Костов и изведе своите напред.

Втората част започна със светкавичен удар на Петър Атанасов, който обаче не затрудни Светослав Вуцов.

Lap.bg
7 снимки

В 51-ата минута гостите удвоиха аванса си след точен удар на Димитър Рангелов от дузпа. Гостите центрираха от статично положение, а Андреа Христов бе съборен в наказателното поле от Венцислав Керчев. Ситуацията обаче остана изключително дискусионна, тъй като при центрирането младежкият ни национал бе в положение на засада, което остана невидимо за страничния съдия и в крайна сметка Славия получи правото да изпълнява дузпа.

След час игра Венцислав Керчев върна интригата във Враца. Бранителят се завъртя елегантно в наказателното поле и с мощен удар разпечата вратата на Вуцов.

Радослав Гидженов изпусна юздите на мача и страстите на стадион "Христо Ботев" се нагорещиха. Това доведе до разправия между двата отбора, завършила с жълти картони за Даниел Гаджев и Радослав Кирилов.

Последва нов шанс за гостите да увеличат преднината си, но калният терен спаси домакините. Радослав Кирилов отправи мощен шут, отразен от Костов, а след това, при добавката на Янис Карабельов, топката се спря в калта, на сантиметри пред голлинията.

Малко преди края на срещата станахме свидетели на нова спорна ситуация. Този път домакините имаха претенции за дузпа, но нарушението срещу Юлиан Ненов бе извън наказателното поле и врачани получиха само свободен удар, от който не произлезе нищо опасно за Вуцов.

Последните минути от мача се доиграха при накъсана игра от множество смени и жълти картони. Така Славия постигна първа победа като гост през сезона и отлепи от дъното в efbet Лига, където остави Етър. Врачани, от своя страна, записаха четвърто поредно поражение и остават с едва 15 пункта в актива си.

Ботев Враца - Славия   КР 1:2
0:1 Радослав Кирилов 40'
0:2 Димитър Рангелов (д.) 51'
1:2 Венцислав Керчев 65'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ботев Враца: 33. Красимир Костов, 81. Атанас Зехиров, 37. Венцислав Керчев, 9. Даниел Генов, 6. Даниел Гаджев, 14. Димитър Буров, 18. Илия Миланов, 77. Мартин Костадинов, 10. Петър Атанасов, 88. Том, 28. Христо Златински (к)

Треньор: Антони Здравков

Славия: 13. Светослав Вуцов, 4. Петър Патев, 55. Андреа Христов, 38. Милен Гамаков, 19. Филип Антовски, 10. Янис Карабельов (к), 77. Георги Вълчев, 20. Филип Кръстев, 71. Емил Стоев, 11. Радослав Кирилов, 8. Димитър Рангелов

Треньор: Александър Тарханов