Големият претендент за място в елита от Втора лига Царско село явно ще се концентрира изцяло върху първенството. Тимът беше изхвърлен от Купата на България след поражение от друг тим от втория ешелон - Струмска слава.

Домакините от Радомир, за които това е едва втори сезон в професионалния футбол, надделяха с 2:1 и ще участват в жребия за 1/8-финалите на втората по сила надпревара у нас. Това е най-голямото постижение на клуба.

Тодор Зюмбулев откри рано-рано резултата в полза на домакините, но до почивката нямаше други попадения. В 80-та минута Кристиян Тасев направи 2:0 и на практика сложи точка на спора, макар да остана достатъчно заряд до края.

Малко след това попадение беше изгонен по един играч на двата тима, а в последните минути Царско село все пак отбеляза почетно попадение чрез Васил Калоянов, но за частичен обрат и влизане на мача в продължения просто нямаше време.