Отборите на Арда Кърджали и Славия София оставиха напълно развръзката в тази полуфинална двойка от Купата на България за реванша идната седмица. На „Арена Арда” двата елитни тима завършиха при нулево равенство (0:0), като определено тимът от Кърджали може да съжалява повече за пропуска да стигне до победа в първия полуфинал, след като направи повече от една дузина пропуски. Също така стражът на „белите” Светослав Вуцов отрази всичко, което трябваше и направи изключително силен мач. Домакините завършиха с 16 удара, но в крайна сметка крепостта на Славия не рухна.

Реваншът е следващата седмица на стадион "Славия" в София.

В десетата минута домакините реализираха контраатака, след като откраднаха топката пред своето наказателно поле. Тя отиде вляво за Иван Коконов от Лъчезар Котев, но ударът на Коконов бе лесен за Светослав Вуцов. Минута по-късно "белите" направиха нападение отляво, а Радослав Кирилов финтира красиво Деян Лозев и си отвори пространство за шут, но ударът му беше прекалено неточен - аут.

В 17-ата минута Арда стигна до пореден чист шанс. Деян Лозев достави с центриране отдясно топката към Иван Коконов, който елиминира с тяло бранител на Славия, но ударът му с глава беше неточен. Срещата продължи в изключително завидно за родните стандарти темпо, като превесът бе на страната на отбора на Николай Киров, ала головете липсваха.

50 снимки

След 33 минути игра домакините направиха чудесна комбинация чрез Спас Делев и Тонислав Йорданов. Юношата на ЦСКА получи пред границата на наказателното поле и шутира от дистанция, но вратарят Вуцов действа добре и изби в ъглов удар, от който не произлезе нищо за Арда, но не беше така и за Славия. "Белите" разгърнаха чудесна контраакция през средата на терена, а Калоян Кръстев изведе вляво опитния Димитър Рангелов. Той шутира в наказателното поле на Арда отдясно, но Караджов с една ръка изби в корнер. След него пък реферът Тодоров отсъди нарушение в атака и топката остана притежание за Арда.

Пет минути преди края на първата част Спас Делев овладя вляво, а Михаил Александров не успя да му противодейства. Последва шут на Делев, който бе страни от вратата на столичани.

Арда продължи да играе по-активно от двата отбора, но това не доведе до положения пред вратата на Вуцов. Първото такова дойде след 62 минути, но стражът на "белите" се намеси, а в ответното нападение Рангелов от Славия шутира с левия крак, но доста неточно - аут. В 67-ата пък Делев пробва да обстрелва вратата от изгодна позиция след фаул, но топката се отби в стената. Минута по-късно Арда изпълни нов фаул чрез Делев, този път от далечна дистанция, а топката тупна коварно пред Вуцов, който обаче я улови. В 72-ата отново Делев атакува вратата на Вуцов, но №9 на Арда трябваше да стреля от много малък ъгъл и опитът му не притесни стража на столичани.

В 74-ата минута Делев потърси удар с фалцово изпълнение, след като елиминира Филип Антовски, но опитуът му бе слаб. Три по-късно Тонислав Йорданов пропусна да накаже много голяма грешка от защитата на Славия. Младият нападател шутира с по-неудобния му ляв крак и не притесни по никакъв начин Вуцов, който направи поредното си спасяване в тази среща. Минута по-късно Иван Тилев проби вдясно, а той знаеше в коя конкретна зона да върне топката, където я посрещна Делев, но бранител на Славия с крак парира опита на бившия футболист на ЦСКА.

В 81-ата гостите получиха най-добрата си възможност през втората част. Вуцов изрита силно топката от аут и тя стигна вляво за Радослав Кирилов. Той набра скорост с нея и шутира с десния крак, но над напречната греда на вратата, пазена от Караджов - аут. Три преди края пък Тасевски сбърка в опасна за Салвия зона, а Румен Руменов веднага комбинира със Спас Делев, който отправи поредния си удар, но и поредният неточен. По този начин двата отбора завършиха и срещата, като до края на срещата опасности пред двете врати нямаше и крайният победител, логично, ще се реши в София.

FT / АРДА - СЛАВИЯ 0:0

Рефер: Станислав Тодоров (Шумен)

Стадион: „Арена Арда” (Кърджали)

Стартови състави:

Арда: 12 Иван Караджов - 9 Спас Делев 11 Александър Георгиев 17 Иван Стоянов 20 Деян Лозев 24 Алекс Петков 27 Емил Мартинов 33 Иван Тилев 71 Пламен Крумов /к/ 80 Лъчезар Котев 98 Тонислав Йорданов

Резерви: 36 Васил Симеонов 8 Милен Желев 13 Никола Таравел 18 Георги  Атанасов 19 Румен Руменов 22 Емануил Русакис 77 Мaртин Костадинов

Треньор: Николай Киров

Славия: 13 Светослав Вуцов 70 Михаил Александров 55 Андреа Христов 75 Надер Гандри 19 Филип Антовски 11 Владислав Узунов 77 Георги Вълчев 7 Петер Макрилос 9 Калоян Кръстев 10 Радослав Кирилов 8 Димитър Рангелов /к/

​Резерви: 1 Георги Стоянов Петков 22 Дарко Тасевски 23 Емил Виячки 17 Ерол Дост 14 Ивайло Димитров 4 Петър Патев 73 Мартин Сораков