Българският национал Мартин Минчев игра час при тежката загуба на своя Ризеспор с 2:6 при гостуването на Галатасарай. Срещата беше от 29-ия кръг на турското първенство.

Домакините поведоха в 9-ата минута чрез Дерик Кьон, а след половин час игра Лукас Торейра удвои. В 38-ата минута Ризеспор се върна в срещата с гол на Каспер Хойер.

До края на първата част "Джим Бом" реализира още две попадения чрез Керем Демирбай (40,45).

В 60-ата минута Минчев беше заменен от Адолфо Гаич, а 60 секунди по-късно Ибрахим Олавойн се разписа за 4:2.

В 64-ата минута Демирбай оформи своя хеттрик от дузпа. В 85-ата минута Мауро Икарди се разписа за крайното 6:2.

Галатасарай е лидер във временното класиране със 78 точки, докато Ризеспор са седми с 39 точки.