Славия е вторият полуфиналист на турнира за Купата на България, след като се наложи с 3:1 над Етър в двубоя от четвъртфиналната фаза на турнира.

Две дузпи и единайсет жълти картона показа реферът Петър Костадинов, превърнал се в основно действащо лице в срещата.

"Виолетовите" поведоха в резултата още в 26-ата секунда с гол на Румен Руменов в 26-ата секунда от началото на мача.

Домакините изравниха още в 12-та минута, след много спорно решение на рефера Петър Костадинов да отсъди дузпа за Славия.

Галин Иванов влезе между двама защитници, опита труден изстрел, топката се отби в Яни Пехливанов, в горната част на ръката му над лакътя, като тя бе и близо до тялото. Въпреки това бе отсъден наказателен удар. Иван Минчев застана зад топката в 12-та минута и въпреки че Христо Иванов реагира много добре, дузпата се превърна в гол - 1:1.

В 79-та минута Ивайло Димитров спечели дузпа за Славия, след като според арбитъра бе фаулиран от Христо Иванов. Самият той е разписа и от 11-метровият удар.

В добавеното време Калоян Кръстев пресече един пас в задни позиции на Етър и намери Ивайло Димитров, който видя излезлия напред Христо Иванов и стреля от над 20 метра в опразнената врата, за да оформи крайния резултат.