Славия успя да надвие с 1:0 Дунав в Русе в отложения от вторник последен мач от  25-ия кръг.

Белите” – в  черни екипи,  успяха да излъжат своите домакини с по-добра игра преди почивката.

Иван Минчев получи отлична възможност да обстрелва дунавската врата след грешка на домакинската защита.

Ударът му в 16-ата минута изпрати топката покрай вратата.

В 23-ата минута последва нов фрапантен пропуск за Славия. И той дойде след нова грешка на русенската защита.  Но вратарят Луков успя да парира удара отблизо на Ивайло Димитров.

На третия път стомната на русенци се счупи. В 27-ата минута Иван Минчев изпълни специалитета си от фаул и порази мрежата на домакините за 0:1.

В 43-ата минута отново след фаул топката бе изпратена към двама връхлитащи слависти, но ударът на Ивайло Димитров изпрати топката в аут.

Славия бе по-добрият отбор през първото полувреме и заслужено се прибра на почивка с аванс.

През второто обаче Дунав бе тимът, който създаваше положенията. Но и ги пропускаше.

В 60-ата минута възникна голямо меле пред вратата на Славия, но не се стигна до решителен удар.

В 70-ата минута Васил Шопов засече с гърди топката, след като двама преди това се разминаха с нея. Рожденикът Георги Петков /42 г./ бе на поста си.

В 75-ата минута се стигна до ново голямо разбъркване, след което Петков спаси удар отблизо.

В  89-ата минута Луис Карвальо направи пропуска на мача, след като сам пред опразнената от Гошо Петков врата стреля с глава на гредата.

Така софиянци, сякаш маскирани акто черни котки с тези си екипи, успяха да излъжат Дунав и да го победят с 1:0.

Така Славия излезе на седмото място с 29 точки. Дунав заедно с  Етър сао на 12.-13-о място с 21 точки.

Загорчич: Надявам се да се вдигнем след тази победа