В зрелищна последна контрола и за двата отбора Берое се поздрави с класическа победа над Славия с 3:0 седмица преди подновяването на шампионата в Първа лига. Крайният резултат определено заблуждава, тъй като „белите” съвсем не бяха лишени от ситуации за гол. При резултат 2:0 в полза на „зелените” Галин Иванов профука дузпа за столичани, докато старозагорци бяха доста прецизни в завършващата фаза.

От средата на първото мачът се провеждаше при дъжд на един от помощните терени в спортна база „Берое”.На трибуните все пак се появиха около 350 човека да наблюдават генералната репетиция за старозагорци и столичани. Те видяха и неофициалния дебют на новото попълнение за "зелените" - крилото Рубен Бригидо.

Още в първата минута Андреа Христов сбърка и изпрати топката в краката на Еуженио, който напредна малко и стреля към вратата. Топката премина встрани покрай десния стълб зад Стергиакис.

Три по-късно Педро Еуженио беше изведен зад гърба на отбраната на Славия и стреля покрай вратаря, но от голлинията Андреа Христов със сетни сили изчисти.

В 12-ата минута Еуженио центрира от корнер към наказателното поле на Славия, където Иван Иванов се извиси над всички и стреля с глава малко над напречната греда.

В 20-ата минута защитата на Берое допусна груба грешка и Стефан Велев излезе сам срещу Душан Перниш, ала словашкия вратар бързо скъси разстоянието и след това спаси изстрела на халфа.

Славия изпусна ново добро положение в 25-ата минута, когато Милчо Ангелов бе изведен непокрит в наказателното поле на Берое. Новото попълнение стреля от едно докосване, а Перниш съумя да се намеси.

Берое поведе в резултата в 32-ата минута, когато Милен Желев бе изведен в наказателното поле на Славия. Той прокара топката между краката на Стергиакис за 1:0.

Берое удвои преднината си четири минути по-късно. След лошо изчистена топка от бранителите на гостите, Мартин Райнов овладя и нанесе много силен диагонален шут прониза вратата на „белите” – 2:0.

Още в началото на второто полувреме след груба грешка в защитата на Берое Наско Милев остана сам срещу Аргилашки, но вратарят спаси.

Само секунди по-късно, в 47-ата минута, след центриране в наказателното поле на Берое Ивайло Димитров стреля с глава над напречната греда.

В 58-ата минута Мартин Райнов изпълни триково фаул към Матеус Леони в наказателното поле Славия. Бразилецът остана непокрит, ала стреля неточно в аут.

В 67-ата минута Ивайло Димитров сложи топката на главата на Милчо Ангелов, който от вратарското поле обаче стреля в аут.

В 75-ата Георги Йомов получи пас в наказателното поле на Берое, беше на чиста позиция и имаше достатъчно време. Той потърси силата и топката излетя високо в аут.

Две по-късно съдията свири дузпа за Славия за нарушение на Емин Ахмед срещу Милчо Ангелов. Галин Иванов стреля от бялата точка, ала се провали с гръм и трясък, шутирайки над вратата.

В 81-ата съдията даде дузпа за Берое, след като Сашо Александров фаулира Педро Еуженио. Дузпата бе реализира от потърпевшия за 3:0. В 84-ата обаче португалецът се контузи и трябваше да напусне терена принудително. Така Берое доигра срещата с човек по-малко.

В 85-ата минута Иван Минчев нахлу добре в наказателното поле на Берое и си създаде пространство за изстрел. Ударът му бе блокиран от защитник в зелено. Секунди по-късно Милчо Ангелов излезе сам  срещу Аргилашки и шутира от много малък ъгъл, като вратарят на два пъти го отказа.

Минута преди края на редовното време Ангелов направи нов пропуск от чиста позиция, като този път не затрудни особено Аргилашки.

Следващата седмица Берое подновява участието си в Първа лига в двубой срещу Черно море във Варна. Славия от своя страна стартира футболната пролет с тежко гостуване в Разград срещу шампиона и лидер в класирането Лудогорец.

БЕРОЕ - СЛАВИЯ 3:0

1:0 Милен Желев 32'

2:0 Мартин Райнов 36'

3:0 Педро Еуженио 82'

БЕРОЕ: 12. Душан Перниш (46’- 23. Георги Аргилашки) – 11. Иван Бандаловски, 6. Иван Иванов (64’ – 13. Емин Ахмед), 26. Камен Хаджиев (64’ – 15. Георги Динков), 20. Матеус Леони (64’ – 28. Веселин Пенев) ,8.  Карлос Охене (64’ – 4. Кохей Като), 7. Мартин Райнов (64’ – 24. Никола Гавов), 10. Борислав Цонев (46’ – 16.Марко Адамович), 3. Милен Желев (46’ – 19. Рубен Бригидо), 9. Мартин Камбуров (64’ – 21. Серджиу Негруц), 14. Педро Еуженио

СЛАВИЯ: 32. Антониос Стергиакис (79’ – 12. Емануеле Джерия), 8. Славчо Шоколаров (68’ – 25. Сашо Александров), 13. Стефан Велков, 55. Андреа Христов, 66. Абуд Омар, 27 Емил Мартинов /к/, 7. Наско Милев (73’ – 73. Иван Минчев), 23. Владислав Узунов (73’ – 33. Галин Иванов), 29. Милчо Ангелов, 14. Ивайло Димитров (68’ – 35. Георги Йомов), 77. Стефан Велев