Истински „бял“ щорм се изви и смрази вратаря на Черно море Шром и останалите „моряци“ от варненския футболен кораб. Славия спечели заслужено с 2:1 двубоя от 21-ия кръг на Първа лига, игран на „Васил Левски“.

Славия се изкачи поне временно до деветото място с 24 точки, а Черно море остана пети с 32.

Славия попари рано-рано „моряците“. Още в 3-ата минута Иван Минчев разсече с пас защитата на гостите и Сердер Сердеров спокойно се възползва от грешката на варненци, за да открие – 1:0.

Веднага след това Бакари показа на два пъти в една атака, че Черно море няма така лесно да се даде.

Атака двама на един на "белите" в 19-ата минута можеше да роди втори гол. Сердеров комбинира с Ивайло Димитров, но ударът му изпрати топката над вратата.

После Мартинов стреля отдалеч, разтревожи Шром, но топката мина на сантиметри от вратата.

Така приключи първото полувреме, а второто стартира пак с опасност в полза на Славия.

Георги Пашов преодоля двама от Черно море по фланга, но ударът му не намери целта.

Последваха опасности пред вратата на домакините. При неразумно излизане на Стериакис Коконов не успя да намери вратата. После удар на Мартин Костадинов бе избит малко пред голлинията от Абуд.

В 72-ата минута Георги Иванов-Гонзо бе изгонен на трибуните заради протести към съдията, след като малко преди това и треньорът на вратарите на Славия Радостин Станев отиде на трибуните.

Малко след това дойде и ново наказание за „моряците“, този път игрово. Иван Минчев направи хубав рейд навътре, после копна топката и я прати над вратаря Шром за 2:0 в 73-ата минута.

Гредата помогна на „белите“, но в края Бакари им попречи да запазят сухата си мрежа с гол в за 2:1 в 4-ата добавена минута. Но славистите запазиха трите заслужени точки.