Славия победи като гост Пирин Благоевград с 5:2 в среща от втората фаза за 7-14 място на Първа футболна лига. Двубоят в Благоевград предложи седем гола и напрежение до последните минути. Резултатът беше 2:2 в 90-ата минута, но "белите" отбелязаха три попадения в добавеното време и стигнаха до убедителния успех.

Само едно попадение беше отбелязано през първите 24 минути. Славия откри резултата с гол от дузпа на Ивайло Димитров. Нарушението беше отсъдено заради фаул на Манол Чапов срещу Цветелин Чунчуков. В 35-ата минута пък попадение на Иван Минчев от Славия беше отменено правилно заради засада. Домакините изравниха малко след началото на второто полувреме. Преслав Йорданов падна в наказателното поле и съдията Драганов посочи бялата точка. Конър Хендерсън беше точен за 1:1. Само седем минути по-късно Галин Иванов отново изведе Славия напред в резултата с красив удар.

Двубоят не мина и без грозни сцени. Наставникът на "белите" Златомир Загорчич беше ударен с бутилка от трибуните, което прекрати срещата за около пет минути, през които той получаваше лекарска помощ. Домакините стигнаха втори път до равенството, след като пет минути преди края на редовното време Флорент Боджажд беше оставен непокрит в наказателното поле и направи 2:2. В даденото от съдията 7-минутно продължение заради инцидента със Загорчич "белите стигнаха до три попадения.

В 91-ата минута Андреа Христов с глава отново изведе гостите напред в резултата. Секунди след това резервата Наско Милев беше точен, а в 95-ата минута след контраатака Ивайло Димитров с второто си попадение в мача оформи крайния резултат 5:2 за Славия.

Вижте повече във видеото от предаването "Обзор на кръга в Първа професионална лига" по телевизия DIEMA SPORT.