Славия се завърна в своя дом за първи път от 20 август 2017. Съперник в този специален за „белите” двубой бе борещият се за класиране в първата шестица тим на Черно море.

Илиан Илиев не можеше да разчита на доста основни футболисти, докато домакините дадоха шанс за дебют на младия страж Георги Георгиев.

Въпреки проблемите и в двата състава, Славия и Черно море направиха интригуващ сблъсък, който премина през редица обрати, а в крайна сметка „белите” бяха тези, които накрая ликуваха.

Домакините поведоха в самото начало чрез Цветелин Чунчуков, но още до почивката Черно море направи пълен обрат след голове на Цветомир Панов и Дани Кики. През втората част Славия показа характер и на свой ред обърна резултата. В герой за тима от „Овча купел” се превърна Ради Кирилов, който реализира две попадения за крайното 3:2.

Как се стигна до успеха на „белите” вижте в анализа на двубоя в предаването „Обзор на кръга” по DIEMA SPORT.