Славия и Септември откриха 16-ия кръг на Първа лига. "Белите" се наложиха над новака в първенството, който бе в серия от 4 поредни победи, с 3:1 в столичното дерби.

Галин Иванов изкова победата за тима си, след като се разписа на два пъти в двубоя - в 16-та и 88-ата минута на срещата. Също така капитанът на Славия бе и главният виновник за автогола на Румен Трифонов, с който в 79-ата минута "белите" излязоха отново напред в резултата. Борис Галчев реализира единственото попадение за гостите в последните секунди на първото полувреме с гол от пряк свободен удар.

Успехът изкачи Славия на 8-ото място в първенството с актив от 20 точки, а Септември е 11-и с 19.

Подробен анализ на срещата вижте във видеото от предаването "Обзор на кръга" по DIEMA SPORT.