Отборите на Славия и Лудогорец не успяха да излъчат победител в дербито от 6-ия кръг на Първа лига. Мачът на стадион „Васил Левски“ в София приключи без голове – 0:0, а така шампионите загубиха нови две точки в гонитбата на върха с Левски и ЦСКА.

Тимът на Пауло Аутуори вече изостава с пет точки от „сините“, а тимът от „Българска армия“ е с мач по-малко срещу последния Верея.

Бразилският спец направи цели осем промени в състава си в сравнение с мача с ЦСКА на „Лудогорец Арена“ и предвид предстоящото домакинство на грузинския Торпедо Кутаиси в Лига Европа. Промените обаче не дадоха желания резултат.

Двубоят в столицата бе изключително равностоен, като интересните положения пред двете врати не изобилстваха.

Развитието на мача минута по минута.

Първото полувреме на „Васил Левски“ протече в доста лежерно темпо, като реалните чисти голови положения липсваха. Двубоят започна с лек териториален натиск за гостите от Разград, но това не доведе до някакъв резултат.

Първата по-интересна ситуация в мача дойде едва в 18-ата минута, когато след центриране от корнер на Жоао Пауло, Якуб Швиерчок стреля с глава покрай вратата.

Още в ответната атака обаче, Славия също имаше шанс. Славчо Шоколаров бе оставен абсолютно сам в пеналта, топката се озова при него, но ударът му бе изключително разочароващ, пращайки коженото кълбо високо над вратата.

След полочин час игра Якуб Швиерчок бе изведен много добре в наказателното поле, но опитният Георги Петков излезе придвидливо и парира хода на нападателя, оставяйки топката да изелзе в аут.

Отново полякът имаше възможност да обстрелва вратата на Петков в 25-ата минута, този път след подаване на Лукоки от корнер.

Lap.bg
32 снимки

Ситуацията през второто полувреме не се промени особено, като двата тима заложиха повече на борбата в центъра на терена, отколкото на бързи атаки към двете врати.

В 55-ата минута Жоао Пауло бе много близо до откриване на резултата, но вратарят Георги Петков бе на мястото си. Бразилецът стреля много опасно от пряк свободен удар, но опитният страж на Славия успя да избие в корнер.

Малко по-късно домакините също имаха добра възможност, но тя бе пропиляна от Галин Иванов. Той получи топката отдясно, направи финт и отправи топката към вратата с фалцов удар, но тя не попадна в рамките на вратата.

Двадесет минути преди края Славчо Шоколаров пропусна брилянтен шанс. Той бе изведен от Галин Иванов и от много добра позиция стреля с левия крак, но в обсега на Броун, който спаси.

Така двубоят на стадион „Васил Левски“ приключи без голове, а Славия отново не успя да запише първа победа над „разградчани“.