Локомотив Пловдив постигна първата си победа в efbet Лига за сезон 2019/2020, надигравайки Славия у дома с 3:2. "Черно-белите" осъществиха пълен обрат пред своите верни фенове на "Лаута".

„Белите” поведоха още в 3-ата минута чрез Цветелин Чунчуков и това ядоса домакините, които упражниха сериозен натиск към вратата на Стергиакис. Логично се стигна и до обрат още на почивката след два гола на капитана Димитър Илиев и попадение на Анте Аралица. Изравняването дойде от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Христо Попадийн в 12-ата минута. В 21-ата отличен пробив на Карагерен завърши с нов гол на Димитър Илиев. До почивката се разписа и Анте Аралица, който получи подарък от Милен Гамаков и не сгреши. През втората част темпото на игра падна и двата отбора трудно стигаха до голови положения. В края на двубоя Славия все пак върна един гол чрез Радослав Кирилов, но за повече нямаше време.

ЛОКОМОТИВ ПД – СЛАВИЯ 3:2

0:1 Цветелин Чунчуков 3'

1:1 Димитър Илиев 12'-д.

2:1 Димитър Илиев 21'

3:1 Анте Аралица 27'

3:2 Радослав Кирилов 87'

Локо Пд (3-5-2): Мартин Луков – Милош Петрович, Стивън Езе, Йосип Томашевич – Бирсент Карагарен, Димитър Илиев /к/, Петър Витанов, Парвиз Умарбаев (90' - Давид Малембана), Момчил Цветанов – Анте Аралица (86' - Един Бахтич), Ален Ожболт (78' - Георги Илиев);

Старши треньор: Бруно Акрапович

Славия (4-1-4-1): Антониос Стериакис – Христо Попадийн, Андреа Христов, Милен Гамаков, Димитър Велковски – Янис Карабельов /к/ - Георги Йомов, Владислав Узунов (69' - Николай Дюлгеров), Дарко Тасевски (76' - Калоян Кръстев), Радослав Кирилов – Цветелин Чунчуков (82' - Филип Кръстев);