Страхотно шоу в петъчната вечер сътвориха отборите на Септември и Славия. Софийското дерби от 30-ия кръг на Първа лига завърши 3:2 за домакините от Септември, които след 11 минути игра губеха с 0:2 след два гола на Цветелин Чунчуков. Септемврийци обаче сътвориха впечатляващ обрат и стигнаха до важни три точки в борбата си за третото място в група В на Втората осмица.

По-голямото желание в края се оказа решително за успеха на тима на Мариян Христов, а големият герой бе влезлият като резерва Илия Димитров, чието победно попадение падна в 90-ата минута.

Двубоят започна прекрасно за "белите", които откриха след само 3 минути игра. Радослав Кирилов получи пас след центриране отдясно, овладя топката, след което продължи към Димитър Велковски отляво. Той с прострелен пас намери Цветелин Чунчуков, който засече от няколко метра, за да открие резултата.

Септември моментално отговори с изстрели на Фаниано Алвеш и Борис Галчев, а в 9-ата минута топката дори попадна във вратата на Славия. Всичко започна с изстрел на Александру Бенга с глава в напречната греда. След нея последва разбъркване около голлинията, завършило с удар във вратата. Съдията обаче бе видял игра с ръка на Бенга, заради което попадението не бе зачетено.

А след още 2 минути Чунчуков вкара втория си гол в мача. Бранителите на Септември позволиха на Велковски да мине през няколко от тях, след което последва хубав пас по земя, след който Чунчуков вкара от няколко метра.

Последваха спокойни минути, но Септември далеч не показваше примирение с резултата. В 29-ата минута Здравко Димитров получи пас от дълбокина и изскочи зад отбраната като той и негов съотборник излизаха сами срещу Стергиакис. Устремът им обаче бе спрян заради спорна засада.

Усилията все пак донесоха резултат в 33-ата минута. В нея Борис Галчев центрира от фаул отдясно към близката греда, там рожденикът Александър Дюлгеров засече с глава и прати топката в далечния ъгъл.

В самия край на полувремето Славия пропусна възможност за трети гол след пробив на Дарко Тасевски и пас към Янис Карабельов, чийто удар бе отразен на Янко Георгиев.

Септември бе по-активният отбор в началото на втората част и това доведе до изравнителен гол в 55-ата минута. Здравко Димитров стреля от около 12 метра централно спрямо вратата. Стергиакис изби, но топката попадна на крака на Кристофър Мандиангу, който нямаше проблем да добави за 2:2.

След този изравнителен гол темпото на терена определено се успокои и опасностите бяха доста по-малко. Но Септември продължи като че ли да желае повече успеха. И той дойде след изтичане на редовното време. Глишич получи пас отляво по атаката и с мигновен пас продължи по земя към наказателното поле. В него резервата Илия Димитров засече от непосредствена близост за крайното 3:2.

Така Септември реагира по най-добрия начин на победата на Дунав над Локомотив Пловдив малко по-рано. С трите точки тимът от София си върна третото място в групата, което би донесло по-лесен съперник в битките за оцеляване. Славия пък остана на две точки зад Локо Пловдив, но пропусна отличен шанс да изпревари "смърфовете".