Тимовете на Славия и ЦСКА се изправят един срещу друг в неделя (28 юли) от 21:00 часа в двубой от 3-ия кръг на efbet Лига, а двубоят ще се изиграе на стадион Славия.

"Червените" все още нямат победа от старта на кампанията, а Славия винаги играе силно срещу съперника. Златомир Загорчич няма да може да използва контузените Илиян Мицански, Ердан Томбак, Георги Йомов, Емил Стоев и Георги Петков.

Начело на ЦСКА застана Люпко Петрович, а добрата новина дойде след успеха над Осиек във втория квалификационен кръг от турнира Лига Европа с 1:0 на "Българска армия". Към тима се присъедини защитникът Раул Албентоса.

Треньорската смяна при „червените” е най-ранната в клубната история, дошла след само два кръга в родния шампионат. Досега най-ранната бе на Павел Дочев през сезон 2010/11 г. – след третия кръг, когато червените имаха едва 1 равенство и 2 поражения.

Отборът обаче все още търси първата си победа за сезона в първенството, като впечатление прави, че ЦСКА използва най-много чужденци през настоящия сезон – 13, следва Лудогорец с 11 легионери. Най-вероятно Люпко Петрович ще даде почивка на част от лидерите си за гостуването на Осиек в четвъртък.

В лагера на „белите” Антонис Стериакис е пред своя 50-и мач в българското първенство, дебютът на гърка бе на 21 август 2016 г. при загубата на белите с 0:4 от големия исторически съперник на червените – Левски.