Верея победи Славия с минималното 1:0 в мач от 30-ия кръг на Първа лига (втора осмица). Това е втора победа за тима като гост през сезона, като първата беше над тима на Ботев Пловдив отново със същия резултат. Единственото попадение падна в 89-ата минута на мача, а в герой за старозагорци се превърна Педро Еуженио. Така "белите" почти сигурно ще играят в плейофите за оцеляване в елита, докато Верея ще бъде замесен в мачовете, в които ще бъде определен 7-ия в крайното класиране. Припомняме, че победителят от втората осмица ще играе финален плейоф с третия или четвъртия от първата шестица, за да определят последния български евроучастник.

Първото полувреме започна с натиск на гостите. Още в 1-ата минута на срещата Верея получи ъглов удар. Илиян Йорданов изпълни, Селим Бен Джамия успя да стреля, но ударът му не затрудни Георги Петков.

В 14-ата минута съдията отсъди спорна засада на футболист на Верея. Георги Петков и Илиян Йорданов се спречкаха в наказателното поле и съдията Георги Кабаков не се поколеба и показа по един жълт картон на двамата футболисти.

Верея имаше отново възможност да октрие резултата от корнер в 22-ата минута. Тогава Васил Калоянов остана непокрит в наказателното поле, отправи удар, но твърде слаб и в ръцете на вратаря Петков.

След това футболистите на Славия успяха да задържат топката за малко по-дълго. Така дойде и най-доброто им положение през първата част. В 26-ата минута Пашов центрира към нахлулия Ивайло Димитров, който пропусна страхотна възможност сам срещу вратаря. Колев обаче се отличи с много добро спасяване.

Втората част започна далеч по-добре за домакините. В 50-ата минута Сердеров получи добра възможност да изкара тима си напред в резултата. Той стреля с глава след центриране, но топката премина над напречната греда.

В 51-ата пък Верея на свой ред изпусна положение, като Калоянов отправи хубав удар към вратата на Георги Петков, но встрани от левия стълб.

Шест минути по-късно бе отсъден пореден корнер за домакините. След неговото изпълнение топката попадна в Емил Мартинов, който мощно шутира от около 25 метра, но право в ръцете на Колев.

Славия продължи да напада и в 71-ата минута, Сердер Сердеров опита атрактивно да се разпише със задна ножица, но отново неточно.

В 89-ата минута обаче грешка на Георги Пашов бе наказана от Педро Еуженио. Защитникът на "белите"  се опита да направи шпагат, но не успя да спре откъсващия се португалец, който остана сам срещу Петков, преодолявайки го, като се разписа в левия ъгъл.

Верея си осигури 3-те точки и към момента е с актив от 39. Така старозагорци се приближиха на 2 от лидера Ботев Пловдив (41) в Група А на втората осмица. Славия пък остава на 3-ото място с 34, а Монтана са четвърти с 14.

Вижте съставите на двата тима:

Славия: 1 Георги Петков, 8 Божидар Васев, 9 Сердер Сердеров, 11 Георги Пашов, 13 Стефан Велков, 14 Ивайло Димитров, 15 Петко Христов, 17 Стефан Велев, 27 Емил Мартинов, 66 Абуд Омар, 73 Иван Минчев

Верея: 1 Пламен Колев, 2 Самуел Инкоом, 33 Мирослав Енчев, 3 Владимир Зафиров, 4 Селим Джемиа, 20 Венцислав Бенгюзов, 25 Георги Ангелов, 14 Георги Андонов, 77 Педро Еуженио, 11 Илиян Йорданов, 32 Васил Калоянов