Във футбола често ставаме свидетели на отчаяни включвания на вратаря в предни позици, когато резултатът е негативен. В голяма част от случаите този рисков ход не води до нищо, но пък редките проблясъци се помнят с години наред.

А понякога, още по-рядко, се случва това, което сполетя и Георги Петков...

В последните минути при загубата 2:3 от Ботев Пловдив в Първа лига, опитният страж се втурна напред за статично положение пред вратата на съперника. Стефан Велев пусна идеално прострелно центриране от прекия свободен удар, което премина през купа от играчи най-вече заради лошото построяване на "жълто-черната" отбрана.

Секунда по-късно кълбото вече се бе устремило към Петков, който явно също съзря възможност да блесне. Ветеранът направи още една решителна крачка... и доста комично се пльосна на терена в непохватен опит да подложи главата си.

Стражът дълго време полежа на тревата, държейки се глава, а в същото време съдията наду свирката за край на мача.