Славия допусна тежко поражение с 0:4 в първата си предсезонна контрола, играна в Алания, Турция. Осмият след първия полусезон в Украйна Олександрия спечели категорично мача, като украинците вкараха по два гола преди и след почивката.

Далечни изстрели доведоха до три от головете, а четвъртото попадение бе с глава.

Славия се отличи с един удар в гредата след почивката на новото попълнение Милчо Ангелов.

Славия започна в състав: Петков, Шоколаров, Ст. Велков, Омар Абут, А. Христов, Ем. Мартинов, Г. Йомов, Ст. Велев, Ив. Димитров, Гал. Иванов, Ал. Златков (като резерви влязоха Филип Ангелов, Янис Карабельов, Милчо Ангелов, Александър Александров, Тони Иванов, Иван Минчев, Чигози Мба). След почивката бяха извършени много смени и в двата състава, като за Славия единствен Стефан Велков остана 90 минути на терена.

Следващата проверка на „белите“ в Турция ще бъде в неделя срещу руския Ахмат Грозни.