Септември Симитли победи Рилски спортист с 3:2 в последния мач от четвъртия кръг от Югозападната трета лига.Това бе втора среща поред на осветление на новия стадион в Симитли. Така момчетата на Иво Тренчев се зарадваха с първа победа и добавиха първи 3 точки към актива си. Още в 13-тата минута домакините  резултата, като Смаил Креболиев бе точен отблизо. Бързо след това Емил Драчев пропусна да отбележи,а  гостите се възползваха и до края на полувремето изравниха.

След блестящо изпълнение на фаул от неостаряващия  Васил Киров, Рилски спортист поведе в резултата. В 73-тата минута Кирил Георгиев прави невероятен пропуск , но минута по- късно с изключително красив гол същия изравни резултата за 2:2. До края на редовното време победата за Симитли не се усещаше, но в даденото  от съдията 3 минутно продължение, късметът се усмихна и Септември постигна първата си победа. Скъпоценният гол реализира друг ветеран - завърналия се в отбора Антон Мангурев.