Вторият отбор на Славия се наложи над Банско с резултат 3:2 в мач от Югозападната Трета лига. Победата бе от много голямо значение за домакините, които вече са на 12-та позиция с 42 точки.

Момчетата на Ивайло Василев поведоха още в първата минута, когато точен за белите бе Мартин Сораков. Отново той от дузпа през втората част удвои преднината на своя тим. Реферът Васимир Ел Хатиб подмина и дузпа за гостите от Банско.

Валентин Петров направи резултата класически, а гостите стигнаха до два гола в края на срещата, оформяйки крайното 3:2. Точни бяха Роман Васенски от дузпа и Геориг Фикийн. През цялото второто полувреме гостите бяха много по-добрият отбор, но не успяха да вкарат и трето попадение.

В следващия кръг Банско приема втория отбор на ЦСКА, а Славия 2 ще гостува на Ботев Ихтиман.