С два гола на Николай Цветков-Демона и по един на Иво Иванов и Том Локомотив Сф разби демонично Литекс с 4:0 в мач от 11-ия кръг на Втора лига.

Локо Сф събра 25 точки и се възползва от погрешните стъпки на Ботев Вр /0:0 срещу Ботев Гъл/ и на Царско село /0:1 срещу Монтана/, за да излезе отново начело в таблицата.. Литекс е в средата на класирането с 15.

Преди мача зрителите на стадиона почетоха с минута мълчание починалия наскоро бивш футболист на тима Борис Илиев. В 21-ата минута с аплодисменти, скандирания и факли пък беше почетена и паметта на фена на железничарите Радослав Спасов /Радо-Буфера/, загинал при катастрофа.

Локомотив Сф откри резултата рано-рано, възползвайки се от силната си игра при статични положения.

При изпълнение на корнер последва кратко разбъркване и пред голлинията Иво Иванов набута топката във вратата на Литекс – 1:0 в 6-ата минута.

В 17-ата минута Николай Цветков с изненадващ фалцов удар от малък ъгъл намери напречната греда на вратата на Литекс. В секундите преди това домакините поискаха, но не получиха дузпа.

Литекс се пренесе с големи сили в половината на Локомотив, но не успяваше да намери пролуки в отбраната на домакините. Те пък от своя страна възприеха контраатакуващ стил.

Втора неуважена претенция за дузпа имаха софиянци след почивката, в 50-ата минута, когато топката срещна ръката на защитник, но сигнал не последва.

Заредиха се корнери пред вратата на Литекс, Локомотив установи натиск след почивката. Вече се играеше почти изцяло в половината и даже в пеналта на гостите.

Вторият гол се печеше и той падна в 74-ата минута. Николай Цветков-Демона демонично открадна една топка дълбоко в половината на ловчанлии, напредна и пусна топката под плонжа на вратаря – 2:0.

Литекс стигна до два опасни свободни удара, но от тях спечели само един корнер.

Локомотив получи пространства за контри и Николай Цветков реализира и втория си гол в мача със самостоятелен пробив отляво – 3:0.

Накрая имаше време и за гол-красавец на Том, който копна топката и прехвърли вратаря Вълков за убедителното 4:0.

ЛОКО СФ – ЛИТЕКС 4:0

1:0 Иво Иванов 6, 2:0 Николай Цветков 74, 3:0 Николай Цветков 87, 4:0 Том 90

ЛОКО СФ: 24 Ивайло Яначков, 6 Владимир Семерджиев , 23 Емил Виячки, 66 Александър Бранеков, 17 Галин Ташев, 14 Иво Иванов, 77 Мартин Станкев /73-Александър Горанов/, 33 Том, 9 Илия Димитров, 18 Николай Цветков /89-Николай Цветков/, 20 Здравко Димитров /80-Денис Стоилов/ /Резерви: 1 Васил Вълчев, 3 Евгени Зюмбулев, 16 Васил Попов, 15 Александър Горанов, , 7 Александър Александров, 11 Денис Стоилов, 19 Марио Йорданов/ Старши треньор – Младен Додич

ЛИТЕКС: 1 Диян Вълков, 22 Ангел Лясков /46-Константин Генков/, 98 Георги Търтов /78-Добромир Бонев/, 18 Ивайло Раденцов, 16 Иван Иванов, 14 Искрен Писаров /46-Методи Костов/, 6 Михаил Минков, 4 Николай Христов, 5 Петко Ганев, 10 Тонислав Йорданов, 7 Христо Кирев /Резерви: Петър Петров, 17 Добромир Бонев, 88 Иван Турицов, 8 Константин Генков, 3 Мартин Симеонов, 9 Методи Костов, 23 Тихомир Тодоров/ Старши треньор – Живко Желев

СЪДИЯ: Стефан Павлов

СТАДИОН: „Локомотив“ - 500 зрители.