Локо Сф постигна минимална, но ценна победа с 1:0 срещу гостуващия Черноморец Балчик в мач от 23-ия кръг на Втора лига. Единствения гол реализира от дузпа в края на първото полувреме Николай Цветков.

Локомотив натисна от самото начало, а първата чиста ситуация бе в 21-ата минута, когато Иво Иванов от въздуха не уцели вратата.

Но и Черноморец не стоеше в глуха защита, тъсреше своите възможности на свой ред. И на два пъти не бе толкова далеч от гола в началните 25 минути.

В 31-ата минута Цветан Илиев от гостите получи на идеална позиция около точката на дузпата, но стреля слабо и в ръцете на вратаря Ефремов.

В 36-ата минута македонският вратар на локомотивци трябваше да боксира под гредата опасна топка, отправена с глава от Траянов.

Противно на очакванията балчиклии все повече стягаха примката около вратата на домакините.

Но до гол стигна Локомотив, макар и от дузпа. Повален в наказателното поле бе Иво Иванов и Николай Цветков откри резултата в 44-ата минута – 1:0.

Второто полувреме започна с две изгодни положения за Локомотив, завършили с корнери.

В 59-ата минута Мартин Станкев забеляза, че вратарят на Черноморец е излязъл напред и с удар от централния кръг опита да го преодолее, а топката мина съвсем близо до вратата в аут.

Минутите се нижеха, без да се случи нещо интересно на терена. Все повече обаче се откриваха пространства за контрите на Локомотив, но липсваше прецизност при последния пас и ударите.

В крайна сметка локомотивци запазиха минималната си победа с 1:0.

Локо Сф запази третото място в класирането с 44 точки, с 4 повече пред основния си преследвач за място на баражите Монтана.

ЛОКО СФ – ЧЕРНОМОРЕЦ БАЛЧИК 1:0

1:0 Николай Цветков 44-дузпа

ЛОКО СФ: 92 Андреа Ефремов, 13 Стоян Предев, 23 Емил Виячки, 66 Александър Бранеков, 21 Христос Контохристос, 14 Иво Иванов, 77 Мартин Станкев /70-Владислав Романов/, 33 Том /81-Исмаел Тайдер/, 9 Илия Димитров, 18 Николай Цветков /89-Александър Горанов/, 20 Здравко Димитров /Резерви: 1 Кристиян Кацарев, 17 Галин Ташев, 15 Александър Горанов, 8 Исмаел Тайдер, 11 Алекс Боримиров, 10 Илиян Стефанов, 88 Владислав Романов/ Треньор – Младен Додич

ЧЕРНОМОРЕЦ: 1 Християн Христов, 73 Стефан Иванов, 92 Траян Траянов /54-Станислав Желязков/, 31 Севдалин Стайков, 21 Мирослав Начев, 12 Генади Луго, 20 Николай Иванов /76-Валентин Веселинов/, 10 Цветан Илиев, 7 Александър Попов, 11 Виктор Митев, 18 Васил Калоянов /70-Владислав Мирчев/ /Резерви: 33 Константинос Хавалес, 13 Ахмет Хикмет, 14 Валентин Веселинов, 24 Владислав Мирчев, 6 Георги Георгиев, 9 Румен Александров, 22 Станислав Желязков/ Старши треньор – Георги Иванов-Геша

СЪДИЯ: Димитър Димитров