Славия победи с 3:1 Хебър в първата проверка на двата тима от подготовката им преди пролетния полусезон в родния футбол. Жуниор Мапуку, Тони Тасев и Александър Иванов се разписаха за  "белите", Тодор Чаворски отбеляза гола за втородивизионния тим. Двубоят трябваше да се играе в София, но заради атмосферните условия бе преместен в Пазарджик. Като титуляри за "белите" започнаха новите попълнения Йон Бакеро и Христо Попадийн, който за втори път ще играе за тима от "Овча купел".

Резултатът бе открит още в първата минута от тарана тарана на Славия Жуниор Мапуку след подаване на Кристиян Добрев. "Белите" пропуснаха да вкарат втори гол 6 минути по-късно, когато реферът отсъди дузпа за събаряне на Добрев. Тони Тасев обаче не успя да реализира от бялата точка.

Тасев се реваншира в 28-ата минута, след като получи подарък от Томислав Папазов и на празна врата удвои. Три минути по-късно Хебър върна едно попадение чрез Тодор Чаворски, който засече центриране на Александър Бастунов.

Хебър можеше да изравни в 59-ата минута от дузпа, но Октай Хамдиев прати топката в гредата. Същото направи и новото попълнение на домакините Ивайло Найденов.

Хебър Славия контрола

източник: Антон Узунов

Три минути преди края Александър Иванов вкара трети гол , с което оформи и крайния резултат. Резервите Наско Кехайов и Александър Иванов комбинираха и вторият, който е син на легендата на Левски Георги Иванов - Гонзо, подложи крак, за да реализира от близко разстояние.

ХЕБЪР 1:3 СЛАВИЯ

0:1 Мапуку (1), 0:2 Тасев (28), 1:2 Чаворски (31), 1:3 Александър Иванов (87)

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев, 24. Томислав Папазов, 14. Ивайло Тодоров, 23. Стойчо Папазов, 11. Цветелин Тонев, 3. Александър Бастунов, 20 Жак Пехливанов, 99. Тодор Чаворски, 12. Емануил Манев, 10. Китан Василев, 39. Ивайло Михайлов

СЛАВИЯ: 12. Светослав Вуцов, 83. Христо Попадийн, 70. Венцислав Керчев, 15. Мартин Георгиев, 5. Мартин Атанасов, 14. Камело Нгуена, 4. Людовик Соарес, 8. Тони Тасев, 11. Кристиян Добрев, 7. Йон Бакеро, 9. Жуниор Мапуку