Дунав спечели гостуването си на Септември с 2:1 в мач от 29-ия кръг във Втора лига.

"Драконите" вкараха два гола от дузпи през първото полувреме, като на два пъти Луис Пахама бе повален в наказателното поле от Иван Арсов. Мирослав Будинов пък беше безкомпромисен от бялата точка както в 25-ата, така и в 37-ата минута.

Осем минути след старта на втората част Мартин Тошев върна един гол, а до края домакините имаха куп възможности.

Стигна се до три греди, но така и попадение не падна. Захари Атанасов пък беше изгонен с директен червен картон. В ситуацията отстранен беше и човек от щаба на гостите.

В калсирането Септември остава с 57 точки на второто място, а Дунав събра 39 пункта и се изкачи до 10-ата позиция, на 6 от опасната зона.

startphoto.bg
86 снимки

Мачът започна с очакван домакински натиск и по-активна игра от Септември. ДУнав от своя страна разчиташе на добро позициониране в защита и контраатаки.

След малко повече от четвърт час игра гостите се бяха впуснали в нападение, но играчите на Иван Гешев отнеха топката и се възползваха от оставените свободни пространства. Борислав Маринов изнесе с дрибъл топката и подаде към десния фланг. Последва центриране към Мартин Тошев, но бранител в бяло успя да се намеси.

В 25-ата минута изненадващо Дунав поведе в резултата. Иван Арсов допусна грешка, след която Луис Пахама се впусна с пробив към наказателното поле. Арсов опита да се реваншира с шпагат, но не игра с топката и повали офанзивния футболист на "драконите" в наказателното поле. Зад топката застана Мирослав Будинов, който прати топката в мрежата, въпреки че Шейтанов беше близо до спасяване.

Дванайсет минути по-късно Луис Пахама за пореден път направи страхотен пробив и успя да преодолее Асен Георгиев. На помощ дойде Иван Арсов, който обаче отново не внимаваше и препъна бързоногия играч на "драконите", което означаваше втора дузпа. Мирослав Будинов този път беше дори по-хладнокръвен, залъга Димитър Шейтанов и удвои преднината на своя тим.

В добавеното време на първата част Даниел Николов направи забележително спасяване. Така Дунав се оттегли с добра преднина след 45 минути като гост на Септември.

Само осем минути игра от второто полувреме бяха нужни, за да се стигне до гол, който да върне Септември в мача. Мартин Стоянов центрира с левия крак към втора греда, където Мартин Тошев засече с глава и прати топката зад гърба на Николов - 1:2.

Четвърт час преди последния съдийски сигнал Септемри удари греда. Защитник на Дунав изби топката, но тя стигна до Айкут Рамадан. Халфът стреля с едно докосване от границата на наказателното поле, но фалцовият му изстрел срещна напречната греда.

Последните 5 минути от редовното време бяха много интензивни. Първо Жан Пиер Да Силва удари греда, след което последва корнер. След центрирането се стигна до още една греда, топката беше изчистена, а впоследствие Захари Атанасов се хвърли грубо в краката на Луис Пахама. Съдията не се поколеба и веднага вдигна червен картон.

FT Септември - Дунав 1:2

0:1 Мирослав Будинов 25' (Д)

0:2 Мирослав Будинов 37' (Д)

1:2 Мартин Тошев 53'

Стартови състави:

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 5. Асен Георгиев (К), 4. Иван Арсов, 7. Мартин Стоянов, 8. Захари Атанасов, 6. Виктор Очаи, 13. Йордан Йорданов, 16. Йосип Михалич, 9. Мартин Тошев, 24. Борислав Маринов, 14. Жан Пиер Да Силва

Треньор: Иван Гешев

Дунав: 1. Даниел Николов, 77. Георги Вълчев, 29. Николай Дичев, 22. Стоян Предев, 6. Никола Колев, 8. Станислав Нечипоренко, 15. Кристиян Господинов, 11. Денислав Минчев, 13. Галин Минков, 17. Луис Пахама, 9. Мирослав Будинов

Треньор: Мартин Ковачев