Хърватският Динамо Загреб победи Бенфика с 1:0 в първи мач от осминафиналите на турнирао Лига Европа. Победният гол бе дело на Бруно Петкович.

Реваншът е на 14-и март в Лисабон.

Гостите владееха повече топката, но домакините имаха повече удари към вратата на съперника.

Отборът на Динамо Загреб взе аванс през първото полувреме, благодарение на точно изпълнена дузпа в 38-ата минута от Бруно Петкович.

Гостите първи стигнаха до изгодна възможност в мача в 7-ата минута, когато Алекс Грималдо получи прецизен пас и отправи добър удар, но Доминик Ливакович отгатна намеренията му и отрази удара.

Четири минути по-късно Мислав Оршич стреля от средно разстояние към вратата на Бенфика, но бе неточен. Динамо стигна до нов шанс в 19-ата минута, но Дани Олмо не успя да преодолее стража на португалския тим Одисеас Влаходимос. Дамиан Каджиор пробва мерника си в 27-ата минута, пращайки топката вдясно от вратата на Бенфика и пак той две минути по-късно бе спрян от Влаходимос.

В 37-ата минута Рубен Диаш извърши нарушение, което доведе до дузпа в полза на домакините, а Петкович бе точен от бялата точка за 1:0.

Вратарят на Бенфика Одисеас Влаходимос реагира навреме и в 45-ата минута при шут на Амер Гояк.

През второто полувреме Мислав Оршич стреля над вратата на португалците в 48-ата минута. За гостите добра възможност се откри пред Филип Кровинович в 67-ата минута, но защитник блокира изстрела му.

Марин Леовац пропусна шанс за Динамо в 73-ата минута, а Алекс Грималдо не успя да преодолее стража на хърватския тим Доминик Ливакович в 86-ата минута и резултатът остана 1:0 в полза на състава от Загреб.