Арсенал извоюва минимален успех в последния си мач от груповата фаза на Лига Европа. Момчетата на Унай Емери победиха Карабах с 1:0 на "Емирейтс" в Лондон и така финишираха като лидери (16 точки) в Група Е на надпреварата.

Арсенал - Карабах

източник: Gulliver/GettyImages

Единственото попадение в срещата реализира нападателят Александър Лаказет в 16-ата минута на двубоя, след хубава асистенция на Месут Йозил.

Арсенал завършва груповата фаза с пет победи и едно равенство, продължавайки също така серията си от 22 мача без поражение във всички турнири.

Като титуляр за Карабах започна българинът Симеон Славчев, който игра пълни 90 минути на "Емирейтс". За Арсенал, след повече от 7 месеца извън терените, започна бранителят Лоран Кошчелни, който през май скъса ахилес.

Състави на двата отбора:

Арсенал: Мартинес, Дженсинсън, Сократис, Косиелни, Мейтланд-Найлс, Елнени, Уилок, Сака, Йозил, Лаказет, Нкетиа

Треньор: Унай Емери

Карабах: Вагнер, Медведев, Жежничак, Садигов, Хюсеинов, Герие, Славчев, Гарайев, Мичел (Абдулаев 61'), Мадатов, Зубир

Треньор: Гурбан Гурбанов

Главен съдия: Йенс Мае

Стадион: ‚Емирейтс Стейдиъм“

В другия мач от групата Спортинг Лисабон надделя над Ворклас Полатава с 3:0 (Монтеро 17', Луис 35', Далку (автогол) 44') в Португалия и така си осигури второто място в подреждането.