Двата люксембургски тима в Лига Европа направиха фурор, като единият от тях - Дюделанж, дори се класира за плейофния кръг в Лига Европа. Другият - Прогре Нидеркорн, пък бе на крачка да стори същото.

Дюделанж бе спечелил срещу солидния тим на Легия с 2:1 в първия мач, но на полска земя тимът от Варшава поне бе играл дълго време с човек по-малко. Във Великото Херцогство обаче Дюделанж взе набързо два гола аванс чрез Щумпф в 7-ата и Стелвио в 17-ата минута.

Легия опита да стори вече невъзможното и да стигне до обрата, но направи само 2:2 с головете на Канте в 33 и 86-ата имнута, но им трябваше още едно попадение за класирането. Вземсто това техният играч Кухарчик бе изгонен в 90-ата минута и Дюделанж се класира с общ резултат 4:3.

Прогре Нидеркорн бе загубил от руския Уфа с 1:2 като гост, а в реванша водеше до 90-ата минута с 2:1 и бе на крачка от продълженията. Тогава обаче Пауревич вкара втория си гол в мача за руснаците и донесоха измъченото класиране за Уфа с общо 4:3.